Дослідники знайшли три види гігантських вимерлих кенгуру: що про них відомо
Вченим вдалося ідентифікували три нових види вимерлих кенгуру: Protemnodon viator, Protemnodon mamkurra та Protemnodon dawsonae. Великі сумчасті тварини жили переважно на Австралійському континенті від пʼяти млн до 40 000 років тому, пише The Guardian.
Згідно з припущеннями, представник Protemnodon viator важив до 170 кг. Це вдвічі більше за показник найважчих особин сучасного виду рудого кенгуру. Раніше вважалось, що всі звірі роду Protemnodon пересувалися на чотирьох лапах замість двох. Однак тепер фахівці кажуть, що це стосується лише трьох або чотирьох видів. Інші стрибали то на чотирьох, то на двох лапах.
Науковці вже зробили фотографії та 3D-сканування 900 зразків у 14 великих музеях Австралії, Великої Британії, США та Папуа Нової Гвінеї. Вже визначили ряд відмінностей між видами. Вони свідчать про пристосування стародавніх кенгуру до різних середовищ, від посушливої центральної Австралії до лісистих гір Тасманії та Папуа Нової Гвінеї.
Достеменно невідомо, чому гігантські кенгуру вимерли, натомість їхні близькі родичі, такі як сірий кенгуру та валару, ні. Дослідники припускають, що причина цьому – зміна середовища проживання тварин через діяльність людства.