Дрони зі США не проявили себе в бою в Україні так, як очікувалося: що придумали військові
Безпілотники американського виробництва виявились дорогими, ненадійними та складними в ремонті. Нещодавно США підсилила Збройні сили України сотнями своїх найкращих екземплярів, пише The Wall Street Journal.
Це стосується, зокрема, БпЛА компанії-розробниці Skydio з Кремнієвої долини. Більшість з них нібито регулярно збивалися з курсу, губились та падали внаслідок дії російських засобів радіоелектронної боротьби. Українські посадовці запевняють, що дрони зі США іноді навіть не могли злетіти та переносити значне навантаження, а також не долали заявлені відстані.
У керівництві компанії Skydio пояснили, що на етапі розробки не врахували опір російської РЕБ. Дрони створили у 2019 році за стандартами звʼязку США. Водночас є проблеми, пов’язані з американськими обмеженнями на запчастини та тестування. Корпорації не можуть виробляти дрони достатньо швидко, тоді як ЗСУ потребують щоденних модернізацій для боротьби з ворогом.
Українські військові виходять із ситуації, купуючи десятки тисяч безпілотників і запчастини до них у Китаю, зокрема у компанії SZ DJI Technology. Паралельно Україна розвиває власне виробництво дронів, спираючись на китайські компоненти. ЗСУ використовують близько 10 000 дронів на місяць, тож потребують бюджетних рішень. БпЛА зі США на десятки тисяч доларів дорожчі за ті, що виробляє КНР.