Ефективність понад 90%: США можуть купити для ЗСУ вбивць російських ракет
- Сполучені Штати ведуть переговори про придбання у Тайваню ЗРК Hawk, або Яструб.
- В арсеналі є принаймні 100 установок. Їх зняли з озброєння тільки у 2023 році, тож вони, найімовірніше, не вимагають ремонту.
- Куплені системи ППО передадуть Збройним силам України разом з партією, яку США і Іспанія обіцяли ще у 2022 році.
Техніка має замінити на озброєнні ЗСУ частину радянських систем протиповітряної оборони, які були знищені або пошкодженні від початку повномасштабного вторгнення. Головна особливість комплексів у тому, що вони можуть працювати у парі з NASAMS.
Заборона розповідає про запит США щодо комплексів.
ЗРК Hawk: угода з Тайванем
Сполучені Штати ведуть переговори з Тайванем про придбання зенітних ракетних комплексів MIM-23 Homing All-the-Way Killer (Hawk), або Яструб. Острівна держава зняла їх з експлуатації тільки у червні-2023 року, пише Taiwan News.
Зброю після підписання угоди мають відправити в Україну. Установки стануть частиною більшої партії — США та Іспанія додатково вилучать такі ж системи з власних запасів, але у якій кількості, невідомо (їх обіцяли ще у жовтні 2022 року).
Загалом, як дізналося видання Forbes, тільки в арсеналі Тайваню є близько 100 Hawk. Штати мають намір придбати їх всі, тож ЗСУ мають отримати щонайменше 16 батарей.
Читати більше новин в TelegramЗброя має замінити на озброєнні України частину радянських систем ППО на кшталт С-300 та Буків, які були знищені та пошкодженні від початку повномасштабного вторгнення.
Homing All-the-Way Killer: коротко про техніку
Комплекс MIM-23 Hawk надійшов на озброєння Пентагону у 1960-х роках. Понад 30 років він був основним зенітним комплексом США та країн НАТО, тобто до самого закінчення Холодної війни. Це означає, що зброя адаптовна для протидії радянським ракетам, які РФ активно використовує
Техніка за період експлуатації пройшла низку модернізацій та покращень. Так, було встановлено цифрові системи, які забезпечили можливість перехоплювати та знищувати кілька цілей одночасно навіть на вкрай малих висотах. Остання версія Hawk XXI стоїть на озброєнні Туреччини. Вона оснащена сучасним радаром AN/MPQ-64 Sentinel, який використовується в одній із найкращих у світі ППО NASAMS.
На озброєнні Тайваню стояла також одна з останніх модернізацій — Phase III. У комплекс входить:
- імпульсний радар (PAR);
- безперервний хвилевий радар (CWAR);
- високопотужний освітлювальний радар (HPIR);
- радіальний радар (ROR);
- система Low-Altitude Simultaneous Hawk Engagement (LASHE) — дозволяє одночасно вражати кілька загроз на низькій висоті.
Ця версія сумісна з NASAMS, тобто їх можна інтегрувати в одну систему, щоб поділити навантаження: Hawk — працюватиме з цілями на малих висотах, другий комплекс — на середніх.
Стріляють усі ЗРК, незалежно від версії, ракетами MIM-23. Це боєприпас класу «земля-повітря», призначений для протидії ворожим ракетам та безпілотним літальним апаратам на низьких і середніх висотах. За даними ВПС Тайваню, вони були використані в 41 бойовому навчанні в період з 1965 по 2017 рік і успішно вразивши цілі в 90% випадків.
Короткі характеристики ракети:
- дальність знищення цілей — до 50 км;
- висотність — до 20 км;
- швидкість ракети — 2.4 Маха (приблизно 2940 км/год);
- наведення — напівактивна боєголовка з функцією самостійного донаведення у польоті;
- довжина — 5 м;
- діаметр — 0.37 м;
- розмах крил 1.2 м;
- вага — 584 кг;
- боєголовка — 54 кг, вибухово-осколкова.
Раніше Заборона розповідала про потужні ракети AMRAAM, які Україні передають США та Велика Британія. Боєприпаси призначені для запуску з винищувачів, однак також підходять як снаряди для систем протиповітряної оборони NASAMS.
Читати більше новин в Telegram