Читаєте зараз
Екскерівник зовнішньої розвідки Ізраїлю погрожував прокурорці МКС: що зʼясували журналісти

Екскерівник зовнішньої розвідки Ізраїлю погрожував прокурорці МКС: що зʼясували журналісти

Анастасія Могилевець

Колишній глава Моссаду Йосі Коен під час виконування обов’язків начебто погрожував тодішній головній прокурорці МКС Фату Бенсуді. Він хотів змусити її відмовитися від розслідування ймовірних воєнних злочинів Ізраїлю, пише The Guardian.

Це відбувалися нібито в роки, які передували рішенню прокурорки 2021 року розпочати офіційне розслідування воєнних порушень Тель-Авіва і злочинів проти людяності на окупованих палестинських територіях. Бенсуда вирішила розпочати попереднє розслідування ситуації у Палестині 2015 року.

Необхідно було провести початкове оцінювання тверджень про злочини, скоєні в Смузі, на Західному березі та у Східному Єрусалимі. За даними видання, рішення Бенсуди розгнівало Ізраїль. Розслідування досягло кульмінації, коли наступник Бенсуди Карім Хан заявив, що домагається ордера на арешт премʼєр-міністра країни Біньяміна Нетаньягу.

Високопоставлений ізраїльський чиновник сказав, що діяльність Коена була схвалена на високому рівні. Її виправдовували тим, що суд становив загрозу судового переслідування військовослужбовців держави.

Коен нібито неодноразово телефонував Бенсуді й намагався зустрітися з нею. З часом він буцімто почав тиснути на прокурорку, використовуючи погрози, маніпуляції й навіть переслідування. Як стверджується, метою Моссаду було скомпрометувати прокурорку або залучити її як людину, яка йтиме назустріч вимогам Ізраїлю. Коен нібито особисто керував участю служби розвідки в майже 10-річній кампанії країни з підриву роботи МКС у цьому напрямі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій