Читаєте зараз
Експерти пояснили, чи можна заряджати смартфони всю ніч

Експерти пояснили, чи можна заряджати смартфони всю ніч

Ilona Kivva
Автор:
  • Термін служби батареї телефону залежить від її віку та ступеню хімічного старіння.
  • Смартфони 2019 року і молодше можуть пройти до 850 циклів зарядки/розрядки, перш ніж місткість акумулятора впаде до 80%. Це приблизно два-три роки використання;
  • Є низка способів, які допоможуть продовжити життя акумулятора, а отже і смартфону.

Більшість телефонів мають вбудований захист, який автоматично зупиняє зарядку, коли є 100%. Однак кожного разу, коли цей рівень падає до 99%, смартфон почне підживлюватися знову. З часом це призводить до суттєвого зменшення місткості батареї. Ба більше, топвиробники взагалі не рекомендують заряджати гаджети до максимуму.

Заборона розповідає про способи зарядження, які можуть нашкодити пристроям, а також про поради, які допоможуть продовжити їх життя.


Зарядка гаджетів: чи можна пошкодити батарею

Термін служби батареї телефону залежить від низки факторів, ключовими серед яких є рік виготовлення та хімічне старіння, яке зменшує зарядну місткість, термін служби акумулятора та продуктивність, пише Science Alert.

У більшості сучасних смартфонів використовуються літій-іонні акумулятори. Поступово коливання температури, схеми заряджання та розряджання й використання пристроїв загалом зношують їх. Приміром, в iPhone батарея розрахована на збереження до 80% початкової місткості після 500 повних циклів заряджання. 

В середньому смартфони 2019 року можуть пройти до 850 повних циклів заряджання/розряджання, перш ніж вона знизиться до 80%. Це означає, що лише частина початкової місткості акумулятора залишається приблизно через два-три роки використання. Якраз тоді батарея починає розряджатися помітно швидше. 

Читати більше новин в Telegram

Час заряджання залежить від самої батареї (для більшої потужної потрібно більше часу), а також від потужності зарядного пристрою. Це займає від 30 хв до кількох годин, тому тримати сучасний смартфон на зарядці всю ніч не потрібно. Ба більше, це пришвидшує старіння акумулятора.

Річ у тім, що літій-іонні акумулятори можна перезарядити. Більшість сучасних телефонів мають вбудований захист, який автоматично зупиняє зарядку акумулятора більше ніж на 100%, запобігаючи будь-якому пошкодженню. Однак кожного разу, коли заряд батареї падає до 99% (через додатки, що працюють у фоновому режимі), вона почне заряджатися знову, щоб підтримувати 100%. З часом це призведе до суттєвого зменшення місткості батареї.

Цікаво! У багатьох виробників є функції для регулювання періоду зарядження. Так, Apple пропонує відстрочку зарядки на понад 80%, а у телефонах Samsung Galaxy є можливість обмежити заряд до 85%.

Батарея телефону: як збільшити термін служби

Є низка способів, які допоможуть продовжити життя акумулятора, а отже і смартфону:

  • не заряджайте телефон до 100% і не розряджайте менш ніж до 20% — це порада від виробників. Так, у Samsung кажуть, що занадто часте підживлення до 100% може негативно вплинути на загальний термін служби батареї, а в Apple рекомендують заряджати акумулятор лише до 80%;
  • встановіть найновіші оновлення програмного забезпечення — виробники постійно додають в оновлення покращення ефективності акумулятора;
  • використовуйте оригінальні або сертифіковані зарядні пристрої — потужність (ампер, вольт і ват) зарядок може відрізнятися. Використання невідповідного, несправного або неякісного зарядного пристрою чи кабелю також може призвести до перегріву, пожежі та пошкодження самого телефону;
  • уникайте впливу високих температур на свій телефон — Apple і Samsung кажуть, що їхні телефони найкраще працюють при температурі від 0 ℃ до 35 ℃ (згадайте, як вимикалися старіші моделі iPhone на морозі);
  • не залишайте телефон заряджатися на тривалий час;
  • не кладіть телефон під ковдру чи подушку, коли він підключений до джерела живлення, щоб уникнути перегріву;
  • слідкуйте за незвичними тенденціями — надмірний час заряджання або надто швидке розрядження.

Раніше Заборона розповідала про занепокоєння урядом США щодо революційного смартфона китайської компанії, яка хоче стати лідером в продажах по всьому світові.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій