Чому білих людей називають «експатами», а темношкірих «іммігрантами»?
Видання The Guardian опублікувало колонку, у якій підіймається питання про те, у чому різниця між “експатами” та “іммігрантами”. Авторкою тексту стала редакторка видання Silicon Africa Мавуна Ремарк Кутонін.
У матеріалі вона пише про те, як історично склалося, що словом “експат” усі звикли називати лише білих людей. Хоча визначення слова у різних словниках описує цю людину, як ту, що поїхала працювати до іншої країни на певний час, без жодних расових характеристик. Та все ж, африканців, арабів, азіатів або інших не білих людей завжди називать словом “іммігрант”.
Вона також посилається на матеріал The Wall Street Journal “Хто такі експати?”, у якому розповідають про те, як одних людей вважають мігрантами, інших іммігрантами, а третіх експатами на прикладі сформованного ставлення до таких людей у Гонг-Конгу.
Авторка пише, що з цими проблемами темношкірі люди стикаються, як в Африці так і в Європі. Африканських професіоналів топового рівня, які переїхали у Европу, все одно називать іммігрантами. Найбільше, чого можна досягти, за її словами, – це статус “високо кваліфікованого іммігранта”.
Оригінал колонки можна прочитати на The Guardian.