Фейкова інвалідність: в Одесі викрили масштабу схему заробітку МСЕК 

Ilona Kivva
Автор:

Правоохоронці викрили одеському обласному МСЕК багатомільйонну схему заробітку на встановленні фіктивної інвалідності, повідомили у Держбюро розслідувань.

«Навесні 2024 року лікар Одеської обласної клінічної лікарні почав надавати ‘платні послуги’ чоловікам, які намагались уникнути мобілізації. До своєї протиправної схеми він залучив 12 лікарів з різних закладів міста, посадових осіб Одеського обласного Центру медико-соціальної експертизи та їхніх родичів, які виконували функції посередників», — кажуть у ДБР.

Підозрювані, за даними слідства, писали вигадані діагнози та виготовляли необхідну медичну документацію на підтвердження фейкової історії хвороби. Після цього пакет готових документів військовозобов’язані несли до МСЕК, де нібито проінформовані члени комісії допомагали з оформленням інвалідності.

Вартість так званих послуг складала від $6 000 до $12 000.

«Вже встановлені 42 військовозобов’язані, які скористалась цією схемою. Інші — в процесі встановлення. Співробітники ДБР провели 28 обшуків за місцем роботи та проживання фігурантів. Вилучено медичну документацію, понад $80 000 готівкою та три автомобілі преміумкласу», — розповіли правоохоронці.

Підозрюваного в організації злочинної схеми затримали. Йому загрожує до десяти років позбавлення волі (за ч. 3 ст. 368 ККУ).

Про плани ліквідувати МСЕК заговорили після скандалу у Хмельницькій області. Ще на початку жовтня 2024 року суд взяв під варту голову обласної МСЕК Тетяну Крупу. Її підозрюють у збагаченні на мільйони гривень у справі про незаконне оформлення інвалідності чоловікам. Ще принаймні 49 посадовців керівництва Хмельницької обласної прокуратури нібито мають інвалідність другої групи. Рішення про це, ймовірно, ухвалювала головна лікарка медико-соціальної експертної комісії Тетяна Крупа. Триває розслідування.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій