Google збирав дані юзерів у режимі інкогніто: що зроблять сотнями мільярдів записів
Компанія-техногігант погодилася видалити мільярди записів даних перегляду вебсторінок, щоб врегулювати груповий позов. Його було подано в США у 2020 році: «Гугл» звинувачують у вторгненні в приватне життя людей шляхом збору даних юзерів, навіть коли вони переглядали сайти в режимі інкогніто, пише BBC.
Позов вимагав відшкодування збитків у розмірі $5 млрд доларів. Google заперечує претензії, хоч і пішов на угоду (це означає, що платити гроші не доведеться).
Компанія ще у січні 2024 року заявила, що починає тестування функції, яка автоматично блокуватиме сторонні файли cookie, які допомагають відстежувати активність користувачів Google Chrome. Тобто всі дані юзерів у приватному режимі мають видалятися автоматично. Ці умови діятимуть впродовж п’яти років на додачу до видалення вже збереженої інформації (а це сотні мільярдів записів). При цьому дані видалять не тільки у США, а і в інших країнах, хоч точний їх перелік і не називається.
Водночас «Гугл» все ще стикається з позовами від окремих людей щодо порушення конфіденційності, що таки може призвести до фінансових санкцій.