Ходьба запобігає ранній смерті: дослідники визначили денну норму (це менше 10 000 кроків)
- Національна служба охорони здоров’я Сполученого Королівства (NHS) рекомендує щотижня ходити 150–300 хвилин.
- Двічі на тиждень бажано також виконувати вправи на зміцнення м’язів.
- Команда вчених зі Школи клінічної медицини Кембриджського університету проаналізувала близько 300 наукових досліджень і вивела мінімальну норму ходьби для покращення здоров’я.
Помірні фізичні навантаження (ходьба чи їзда на велосипеді) знижують ризик ранньої смерті, а також впливають на ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань та навіть деяких видів раку. Проходити 10 000 кроків зовсім не обов’язково, але йдеться не про повільні прогулянки, а про пришвидшену безперервну активність. Достатньо навіть мінімальної тривалості, головне — регулярність, в ідеалі щоденне виконання.
Заборона розповідає про висновки вчених з Кембриджського університету.
Одній із 10 передчасних смертей можна запобігти: дослідження у Кембріджі
Команда вчених зі Школи клінічної медицини Кембриджського університету проаналізувала близько 300 наукових досліджень, які стосувалися користі фізичних вправ для здоров’я, і виявила певні закономірності, пише BBC.
Результати свідчать, що суттєвий позитивний вплив на організм у довготривалій перспективі мають не тільки серйозні навантаження, як то біг, заняття у спортзалі чи йога, а й звичайна ходьба, причому на невеликі дистанції.
Національна служба охорони здоров’я Великої Британії (NHS) рекомендує щотижня ходити 150–300 хвилин. Йдеться не про повільну прогулянку, а про пришвидшену безперервну ходьбу по 20-45 хв щоденно. У Кембриджі провели підрахунки й підтвердили, що це практично ідеальна норма. Якщо не вдається ходити стільки часу щодня, альтернативою може бути 10-20 хв посиленої активності — це 75-150 хв на тиждень.
Читати більше новин в Telegram«Аналіз показав, що більш ніж половина людей не дотримуються цього мінімуму. Але робити вправи краще, ніж нічого не робити. Ми дійшли висновку, що навіть виконання половини рекомендованої норми може запобігти кожній 10-й передчасній смерті, кожному 20-му випадку серцево-судинних захворювань і майже кожному 30-му випадку раку», — йдеться у науковій статті.
Це дорівнює 75 хв ходьби на тиждень, тобто 11 хв на день. Як альтернатива може бути їзда на велосипеді, танці або гра у теніс. Цієї кількості достатньо:
- щоб знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань та інсульту на 17%;
- деяких видів раку — на 7%. Користь фізичних вправ особливо прослідковується стосовно онкохвороб голови, шиї, шлунка, а також лейкемії, але майже не впливає при раку легенів, печінки, ендометрію, товстої кишки та молочних залоз.
«Ви повинні відчути, що рухаєтесь, ваше серце б’ється швидше, але ви не обов’язково маєте відчувати задишку чи сильну втому», — каже керівник дослідження доктор Сорен Браге.
Крім того, при виборі будь-якої норми двічі на тиждень бажано виконувати вправи на зміцнення м’язів.
Раніше Заборона розповідала про велике дослідження, яке тривало 25 років. Вчені довели, що брак сну впливає приблизно на третину збільшує ризик розвитку хронічних хвороб, серед яких: серцево-судинні, діабет, артрит, деменція, рак та хвороба Паркінсона.
Читати більше новин в Telegram