У вересні 2023 року парламент Індії має голосувати за питання зміни назви зі звичної у світі на древню внутрішню Бхарат. У Конституції держави прописані два імені. Різниця в мові: англійською країна називається Індією, на хінді — Бхарат.
Ідея повернути автентичну назву виникає в країні періодично. Так, у 2015 році був великий процес, який, втім, нічого не змінив. У заяві адвоката Аджая Г. Маджітії, яка стала приводом перемовин, йдеться, що назва Індія була придумана в колоніальну еру, а країна історично та в священних писаннях називається Бхарат.
В рамках саміту G20, що відбудеться 9-10 вересня 2023 року в Делі, розіслані запрошення від імені президента. Але не Індії, а саме Бахарату.
G20 dinner invite for 9th September from President of Bharat pic.twitter.com/pGMICzoZqF
— Sidhant Sibal (@sidhant) September 5, 2023
Слово «Індія» походить від слова «Інд», названого на честь річки Інд (або Сіндху), яка протікає через Тибет, індійські Джамму та Кашмір і перетинає більшу частину Пакистану.
Греки та іранці називали її «Хіндос» або «Індос», що означає землю на схід від річки Інд. Після колоніальних завоювань голландцями, французами та британцями його використовували для країни Індії.
У стародавньому індійському тексті «Вішну Пурана» назва Бхарат згадується як суша, що лежить на північ від океану та на південь від снігових гір. Відповідно до Конституції, Бхарат є офіційною санскритською назвою країни.
Досі назви Бхарат і Індія часто використовувалися як синоніми, і Бхарат тлумачиться як місцевий переклад слова Індія. Паспорти, які видаються громадянам Індії, також мають офіційні назви Bharat Ganrajya (мовою хінді) та Republic of India (англійською).