Якщо пам'ятаєте, то з вересня 2017-го вирували пристрасті навколо закону України «Про освіту». Відповідно до нового закону, у країні не має бути шкіл, в яких би всі предмети викладались мовою нацменшин.
А
в Закарпатті такі навчальні заклади є. У регіоні працюють понад сто шкіл, де навчання відбувається виключно угорською.
Закарпаття назагал один із найбільш самобутніх та строкатих за національним складом регіонів України. Область межує з чотирма країнами. За 100 з лишком років вона встигла побувати у складі п'яти держав. Тут живуть представники понад 30 національностей. Найбільш численна національна меншина – угорці. Згідно з останнім переписом населення, до цього народу зараховують себе 156 тис. жителів області, що становить 12 відсотків усього населення.
За півроку до того, як було підірвано офіс Товариства угорської
культури Закарпаття, навколо ситуації в регіоні розгорівся конфлікт між Угорщиною та Україною. Приводом для нього став той самий закон «Про освіту». Будапешт заявив, що прийнятий закон дискримінує меншину в Закарпатті і позбавляє її права навчатися рідною мовою. Київ відмовився вносити які-небудь зміни до закону, і тоді Угорщина заявила, що блокуватиме євроатлантичну інтеграцію України. Норма закону, яка викликала протести Будапешта, так і не була змінена. Вона має набути чинності у вересні 2020 року, і ця обставина, як і раніше, створює напругу в стосунках між двома країнами.
А потім загорівся угорський центр.