У Британії затримали неонацистів. У них знайшли форми для випікання у вигляді свастики - Заборона
Читаєте зараз
У Британії затримали неонацистів. У них знайшли форми для випікання у вигляді свастики

У Британії затримали неонацистів. У них знайшли форми для випікання у вигляді свастики

38-річна Клауді Пататас та 22-річний Адам Томас із Бенбері (Велика Британія), а також 27-річний Даніел Богуновіч із Лестера були засуджені за звинуваченнями в членстві в праворадикальній організації «Національна дія» (National Action). Ця організація була визнана терористичною, повідомляє «BBC News Україна».

13112018 news 1 5 - У Британії затримали неонацистів. У них знайшли форми для випікання у вигляді свастики - Заборона

Як стало відомо під час судового засідання, Пататас та Томас назвали свого сина на честь лідера Третього рейху – Адольфом. Водночас повідомляється, що батько дитини заколисував хлопчика бувши одягненим у робу Ку-Клукс-Клану. Поліція знайшла в будинку пари два арбалети (вони лежали поруч із дитячим ліжком), мачете, а також форми для випікання у вигляді свастики, а також прапори й одяг із нацистською символікою.

13112018 news 1 4 - У Британії затримали неонацистів. У них знайшли форми для випікання у вигляді свастики - Заборона

Усі троє підсудних відбуватимуть покарання з 14 грудня. Раніше британська поліція затримала ще кількох людей, причетних до «Національної дії». Поліцейський Метт Ворд каже, що всі підсудні – «це не просто звичайні расисти-фанатики; вони – небезпечна, добре структурована організація». «Їхня мета – ширити неонацистську ідеологію, провокуючи расову війну у Великій Британії. І вони витратили роки, аби відточити свої навички в цьому напрямку», – додав Ворд.

13112018 news 1 6 - У Британії затримали неонацистів. У них знайшли форми для випікання у вигляді свастики - Заборона

Організацію «Національна дія», до якої входили підсудні, заборонили в Британії у 2016 році. Це сталося після того, як її представники схвально висловилися про вбивство депутата від Лейбористської партії Гелен Джоан Кокс. Винним у її смерті визнали Томаса Мейєра, який також має стосунок до ультраправих рухів. Слідство встановило, що після словесної суперечки з Кокс чоловік кілька разів вистрілив у неї й завдав кілька ножових ударів. Водночас він викрикував фразу «Британія – понад усе!».

13112018 news 1 2 - У Британії затримали неонацистів. У них знайшли форми для випікання у вигляді свастики - Заборона
13112018 news 1 3 - У Британії затримали неонацистів. У них знайшли форми для випікання у вигляді свастики - Заборона
Нагору