Канада передала БРЕМи. Це не дрібниця — вони допоможуть з контрнаступом
- Основне завдання машин — евакуація пошкоджених танків та інших броньовиків, але це не всі задачі, які вона може виконувати.
- На озброєнні Канади станом на 2022 рік перебувало 12 одиниць цієї техніки виду Bergepanzer 3.
- ЗСУ та волонтери вимушені закривати потреби переробками з радянських танків Т-62 та чехословацьких БРЕМ-Ч.
Країна-союзниця передала Україні партію одних із найбільш захищених ремонтно-евакуаційних машин Buffel. На фоні оголошень про танки та бойові броньовики, це може здатися незначною допомогою. Однак Збройні сили України вже життєво потребують такої техніки, а після утворення так званого танкового кулака вона зросте ще більше.
Заборона розповідає про БРЕМ, які у них завдання та про те, як саме автівки допоможуть українським воїнам контратакувати ворога.
Bergepanzer 3: характеристики
Bergepanzer 3, або Buffel — це броньована ремонтно-евакуаційна машина, яку розробила провідна німецька оборонна компанія Rheinmetall. Техніка заснована на шасі від танків Leopard 2, пише Military Today.
Основне завдання — підняття й евакуація пошкоджених, перекинутих і затоплених танків та інших гусеничних броньовиків. БРЕМ також забезпечує технічне обслуговування на місці або буксирує їх до підрозділів, які його проводять. Тобто по суті — це евакуатор і одночасно ремонтна станція. Додатково він здатен розчищати перешкоди на дорогах та копати траншеї при підготовці бойових позицій.
«З появою основного бойового танка Leopard 2 у 1979 році виявилося, що попередній Bergepanzer недостатньо потужний, щоб підтримувати його. Стартувала програма розробки нової броньованої евакуаційної машини. Перші прототипи були завершені в 1988 році, а постачання почалися на початку 1990 років. Тепер Buffel перебуває на озброєнні Німеччини, Канади, Греції, Нідерландів, Сінгапуру, Іспанії, Швеції та Швейцарії», — кажуть у виданні.
Читати більше новин в TelegramBergepanzer у третій версії оснащений:
- краном — встановлений на поворотній платформі, яка здатна підіймати 30 тонн. Може повертатися на 270° і має електронний обмежувач імпульсу, який запобігає перевантаженню. Здатен підняти башту (верхня обертова частина) більшості основних бойових танків;
- лебідкою — встановлена в передній частині корпусу. Оснащена 180-метровим тросом і має тягове зусилля 35 т, але за потреби можна збільшити до 70 тонн. Використовується для підйому пошкодженої, застряглої, затонулої і перекинутої техніки;
- переднім бульдозером — використовується для розчищення загороджень і землерийних робіт, таких як підготовка вогневих позицій, засипання ровів, окопування, стабілізації транспортного засобу під час використання крана чи лебідки.
На Buffel також встановлено кулемет калібру 7.62 мм для самооборони і 16 димових гранатометів. Екіпаж складається з трьох людей: командира, водія і провідника, але за потреби керувати технікою можуть і дві людини.
БРЕМ для контратаки: яка користь
Міністерка оборони Канади Аніта Ананд ще 18 березня заявила, що відправили ЗСУ партію Bergepanzer 3. Вона підкріпила свої слова відеороликом, на якому показано, як один з БРЕМів вантажать в український транспортний літак Ан-124 «Руслан».
«Більше канадської військової допомоги вже на шляху до України. Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», — сказала Ананд.
Скільки загалом машин було/буде відправлено, чиновниця не уточнила. За інформацією The Military Balance 2022, канадська армія мала на озброєнні 12 броньовиків, тож, ймовірно, передали не більше половини. Однак мета може полягати у тому, аби доповнити український парк Bergepanzer 3, переданих іншими країнами. Наприклад, Німеччина ще на початку березня 2023 року пообіцяла дати три такі машини.
«На перший погляд все виглядає не надто вражаюче, особливо якщо пригадати, що хоч Канада має на папері аж 82 танки Leopard 2, але дала для ЗСУ лише чотири. Але як би парадоксально це не прозвучало, навіть Bergepanzer 3 від канадців по-своєму важливі для підготовки майбутнього контрнаступу ЗСУ», — вважають експерти з озброєння.
На це є кілька причин:
- якість техніки — Bergepanzer 3 це БРЕМ з вкрай високим захистом екіпажу;
- дефіцит ремонтно-евакуаційних машин у в Україні — ця нестача, за словами експертів, стала особливо відчутно, коли постійно потрібно вивозити нашу пошкоджену техніку з поля бою, а також забирати трофейні російські броньовики.
Зі збільшенням кількості танків Leopard 2, Abrams, Challenger 2, які мають утворити танковий кулак для контрнаступу, потреба у БРЕМах зросте ще більше. ЗСУ та волонтери вже перероблюють на таку техніку застарілі радянські середні танки Т-62, використовують такі ж застарілі чехословацькі БРЕМ-Ч, що до 2019 року взагалі стояли без ремонту, або МТ-Т Еней.
БРЕМ-Ч за роботою в Куп’янську. Фото: NMFTE/Telegram
«Успіх майбутнього контрнаступу ЗСУ залежатиме не тільки від величини та потужності танкового кулака, який складе коаліція, але й також від номенклатури та кількості машин підтримки. І в цьому ракурсі передача Bergepanzer 3 від Канади теж має своє значення для майбутніх успіхів захисників на полі бою», — резюмували у Defense Express.
Раніше Заборона розповідала про британські танки Challenger, а також про те, як саме вони разом з Леопардами можуть вплинути на перебіг бойових дій в Україні.
Читати більше новин в Telegram