Читаєте зараз
Кава знижує смертність на 30%. Вчені зробили сенсаційне відкриття

Кава знижує смертність на 30%. Вчені зробили сенсаційне відкриття

Markiian Oliiarnyk
  • Група іноземних дослідників виявила, що люди, які п’ють каву, мають нижчий ризик передчасної смерті, ніж ті, хто взагалі її не п’є.
  • Найменше шансів померти рано мають ті кавомани, які щодня випивають від 2.5 до 4.5 чашок без цукру.
  • В цілому кава у помірних кількостях корисна для організму завдяки високому вмісту антиоксидантів, які запобігають пошкодженню клітин.

Будь-яка кава здатна знизити ризик передчасної смерті. Втім, сам по собі напій не є чарівною пігулкою. Подовжує життя здорове харчування (в тому числі кава без цукру), режим сну, мінімізація стресу та регулярні фізичні навантаження.

Заборона розповідає подробиці дослідження щодо користі кави.


Як кава впливає на смерть: деталі дослідження 

Вчені з кількох медичних дослідницьких центрів провели когортне дослідження, щоб виявити взаємозв’язок між споживанням кави та тривалістю життя, пише The Guardian. Висновки виявилися неочікуваними для багатьох: люди, які п’ють каву, живуть довше тих, хто цього не робить.

Для аналізу вчені використовували дані про споживання кави понад 171 000 осіб з UK Biobank — великої медичної бази даних, яка містить інформацію про генетику, спосіб життя та здоров’я людей з усієї Британії. Вибірка дослідження — люди віком від 37 до 73 років з періодом спостереження у сім років. Враховувалися вік, стать, етнічна приналежність, освітній рівень, куріння, фізична активність, індекс маси тіла та дієта.

Споживання кави по країнах світу у співвідношенні кг/рік на одну людину. Інфографіка: Koema 

Читати більше новин в Telegram

Дослідження показало, що люди, які випивали від 2.5 до 4.5 чашок несолодкої кави на день, мали на 29% менше шансів померти протягом досліджуваного періоду, ніж ті, хто її взагалі не пив. Подібне зниження ризику смертності також спостерігалося для тих, хто випивав від 1.5 до 3.5 чашок підсолодженої кави (в середньому з однією ложкою цукру).

«Це величезне відкриття. Є дуже мало речей, які знижують смертність аж на 30%», — заявила доцентка кафедри загальної медицини Гарвардської медичної школи Крістіна Ві, яка є однією з авторів цього дослідження.

Користь кави для здоров’я людини

Попри інтригуючі висновки, вчені застерігають, що результати їхнього дослідження все ж є неоднозначними. Їх не можна інтерпретувати так, що саме кава сама по собі знижує ризик смерті. Тобто не можна наразі чітко оцінити її корисну цінність у цьому контексті. На це можуть впливати чимало супутніх факторів, наприклад, здорове харчування, режим сну та регулярні фізичні навантаження.

«Ці висновки вражають, але вони далекі від остаточних. На мою думку, це пов’язано з тим, що люди, які п’ють каву, здебільшого більш заможні та ведуть здоровіший спосіб життя, ніж ті, хто її не п’є. І я досі не впевнений, чи можна взагалі якось подолати ці фактори в обсерваційних дослідженнях», — заявив професор кафедри метаболічної медицини Університету Глазго Навід Саттар.

Однак вчені знайшли взаємозв’язок між її споживанням та зниженням ризику різних захворювань, починаючи від хронічних захворювань печінки до деяких видів раку і навіть деменції. За словами дієтологині з Центру людського харчування Клівлендської клініки в Огайо Бет Червони, користь кави може полягати в її антиоксидантних властивостях, які можуть запобігати пошкодженню клітин.

Вміст антиоксидантів у харчових продуктах. Інфографіка: Purity Coffee

«Кавові зерна містять велику кількість антиоксидантів, які можуть допомагати розщеплювати вільні радикали, які завдають шкоди клітинам. З часом накопичення вільних радикалів може посилити запалення в організмі, що може спричинити утворення зубного нальоту, пов’язаного із захворюваннями серця. Тому дієтологи рекомендують вживати продукти та напої, багаті антиоксидантами», — пояснила експертка.

Раніше Заборона розповідала про важливе відкриття американських учених, які з’ясували як на Місяці з’явилася вода, що може стати ключовим для освоєння людьми єдиного природного супутника Землі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій