Читаєте зараз
Компанія Безоса хоче побудувати бізнес-парк у космосі. Що там може бути

Компанія Безоса хоче побудувати бізнес-парк у космосі. Що там може бути

Yevhen Koziarin
Blue Origin
  • Orbital Reef стане майданчиком для зйомок фільмів.
  • Там зможуть працювати до 10 осіб одночасно.
  • Втім, у Blue Origin є серйозні конкуренти.

У космічній компанії Blue Origin мільярдера Джеффа Безоса заявили, що планують запустити комерційну станцію під назвою «Орбітальний риф» (Orbital Reef). Бізнес-парком зможуть користуватись туристи, вчені та комерційні клієнти. Втім, вже організувалася ціла гонка.

Заборона розповідає, що планують побудувати на цій станції та як триває космічна гонка приватних компаній.


Orbital Reef 

Компанія працює над проектом в партнерстві з Boeing, Redwire Space та Genesis Engineering Solutions. У Blue Origin заявили, що планують запропонувати своїм клієнтам повний пакет послуг: перевезення, логістику, розміщення в космосі, обладнання, а також роботу екіпажу на борту станції. Там додали, що планують облаштувати  «Орбітальний риф» необхідними житловими, науковими і багатофункціональними модулями.

«Як головний комерційний пункт призначення на низькій орбіті Землі Orbital Reef забезпечить інфраструктуру, необхідну для масштабування економічної діяльності та відкриття нових ринків у космосі», — зазначили у Blue Origin.

У компанії заявили, що станція стане «багатофункціональним бізнес-парком» у космосі, вона надасть місце для зйомок фільмів або проведення досліджень, також там буде космічний готель. Її розміри будуть такими ж, як і Міжнародна космічна станція: там зможуть працювати до 10 осіб.

Читати більше новин в Telegram

«Орбітальний риф» планують запустити в другій половині 2020-х.

Starlab 

21 жовтня 2021 року три компанії — Nanoracks, Voyager Space та Lockheed Martin — також оголосили, що планують запустити приватну космічну станцію до 2027 року. Цей проект під назвою Starlab має стати туристичним центром, а також центром досліджень і виробництва. Станція буде розрахована на чотирьох осіб.

«Вона буде розроблена, щоб забезпечити проведення наукових досліджень, виробництво для глобальних клієнтів і принести цінність довготривалим суверенним місіям астронавтів. Starlab також обслуговуватиме туристичну та іншу комерційну та ділову діяльність», — йдеться у пресрелізі компаній.

Раніше Заборона писала про місію NASA поблизу Юпітера, яка триватиме 12 років.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій