Країни G20 хочуть оподатковувати мільярдерів по всьому світу: який план
Бразилія, Німеччина, Іспанія та Південно-Африканська Республіка запропонували справедливішу систему оподаткування, яка торкнеться 3 000 мільярдерів по всьому світу, пише The Guardian.
На думку лідерів, олігархи мають сплачувати 2% податку на свої статки. Таким чином планують щорічно залучати $310 млрд на глобальну боротьбу з бідністю та кліматичною кризою. Очільники урядів закликали більше країн приєднатися до їхньої кампанії. Зібраної щорічної суми має вистачити, щоб покрити збитки, завдані усіма катаклізмами минулого року.
«Податок може бути розроблений як мінімальний збір, еквівалентний 2% від багатства надбагатих. Це не буде стосуватися мільярдерів, які вже сплачують справедливу частку податку на прибуток. Ті ж, кому вдасться уникнути сплати податку на прибуток, будуть зобов’язані більше робити внесок у спільне благо», – кажуть міністри.
Бразилія, яка зараз головує в G20, внесла оподаткування мільярдерів до порядку денного на зустрічі міністрів фінансів на початку 2024 року. План повторно обговорять на саміті G20 у червні. Франція підтримала ідею податку на багатство, а США, хоча й непублічно не підтримують такий податок, не виступили проти нього.
Згідно з даними дослідження Oxfam, наприкінці 2023 року мільярдери були на $3.3 трлн – або на 34% – багатшими, ніж у 2020 році. Усе через бум цін на активи під час та після пандемії коронавірусу. Тим часом дослідження Світового банку показало, що пандемія призупинила скорочення бідності.
Французький економіст Даніель Зукман каже, що до 80% виборців виступають за податки на багатство. Попри це фахівець вважає, що самі мільярдери боротимуться проти цієї ідеї. Для цього, зокрема, лобіюватимуть уряди та використовуватимуть ЗМІ, які їм належать.