Крутіші за сумнозвісні Leopard. Франція готова дати танки за трьох умов
- Україна постійно відправляє запити на отримання танків, адже це є одним з найнеобхідніших видів зброї.
- Франції має щонайменше 200 броньовиків власного виробництва, частина з них входить у бронепарк НАТО.
- За деякими характеристиками французька техніка перевершує навіть німецькі Leopard 2.
Збройні сили України можуть отримати одні із найкращих у світі важких броньовиків Leclerc. Це основний бойових танк Франції, який вирізняється вкрай високою маневровістю та влучністю. Він має не гірший захист, ніж у британських Challenger, які вважаються чи не найзахищенішими з усіх. Перед передачею бронемашин французький уряд має переконатися, чи справді техніка допоможе Україні отримати перевагу у війні та чи не вдарить це по власній обороноздатності держави.
Заборона розповідає про основні умови поставки та про саму техніку.
Франція розглядає можливість передати ЗСУ танки
Париж не виключає можливість передачі Україні своїх основних бойових танків Leclerc, заявив президент Франції Еммануель Макрон.
«Я попросив міністра збройних сил попрацювати над цим. Нічого не виключено, тому така можливість справді оцінюється колективно», — сказав французький лідер.
Він також уточнив, що рішення ухвалюватиметься за трьома основними критеріями:
Читати більше новин в Telegram- передача танків не призведе до ескалації;
- це буде реальна та ефективна підтримка української армії;
- надання броньовиків не послабить власну обороноздатність Франції.
Станом на 2022 рік в бронепарку французької армії налічувалося 222 Леклерків, йдеться у звіті The Military Balance. Окрім того, що машини перебувають на озброєнні країни, вони також є частиною сил НАТО.
Якщо врахувати ці фактори, офіційний Париж зможе передати ЗСУ не більше ніж 50 одиниць техніки. Це максимальна кількість, надання якої не погіршить обороноздатність країни, вважають збройні експерти з Defence24.
Leclerc: характеристики броньовиків
Леклерки були розроблені французькою оборонною компанією GIAT Industries і названі на честь командувача французькою бронетанковою дивізією під час Другої світової війни генерала Філіпа Жака Леклерка, пише Military Today.
Виробництво почалося ще в 1991 році, однак вони досі вважаються одними з найкращих бойових танків у світі. На це є кілька причин:
- максимальна автоматизація всіх систем;
- вдосконалена броня;
- малогабаритність;
- висока влучність гармати.
Броньовик захищений модульною системою броні зі сталі, кераміки та кевлару (араміду). Головною особливістю є можливість адаптувати її майже під будь-які загрози. Також завдяки такій комбінації матеріалів пошкоджені частин легко замінити на нові. Вежа і дах корпусу здатні протистояти атакам з повітря. Ходова частина закрита широкими бічними бортами, а основні електросистеми продубльовані, що значно знижує ймовірність виведення його з ладу під час бою.
Основним озброєнням є гладкоствольна 120 мм гармата, оснащена системою автоматичного заряджання. Вона сумісна зі всіма стандартними танковими боєприпасами НАТО калібру 120 мм.
Гармата несе 22 готові до використання снаряди, а ще 18 зберігаються у сховищі перед корпусом. Максимальна скорострільність складає 12 пострілів/хвилину. При цьому Leclerc здатен протягом хвилини вразити шість цілей, розташованих на відстані 1.5-2 кілометри. Ймовірність влучання складає 95%.
Однією з ключових переваг гармати є те, що є можливість заряджати її вручну, якщо автоматика вийде з ладу. При чому робити це можна як зсередини, так і зовні.
Додаткове озброєння:
- спарений кулемет калібру 12.7 мм;
- зенітний кулемет калібру 7.62 мм (дистанційно керований).
Машина також оснащена системою управління боєм. Це означає, що електроніка броньовика автоматично передає дані про місце розташування танка, кількість боєприпасів і пального у командний пункт. Подібна система використовується на основних бойових танках США Abrams.
Екіпаж складається з трьох людей, що вкрай мало для важкої бронетехніки, тож є ще однією його перевагою.
На Leclerc встановлені турбовані дизельні двигуни VD V8X-1500 потужністю 1500 кінських сил. Вони менші, ніж більшість силових агрегатів, тож це дозволило розробникам сконструювати танк менш габаритним. Це забезпечує високу маневровість та мобільність, а також спрощує заміну двигуна у польових умовах.
Раніше Заборона розповідала про запит України на німецькі танки Leopard 2, а також про те, які країни потенційно можуть допомогти з озброєнням і у якій кількості.
Читати більше новин в Telegram