Кишкову паличку влітку можна підхопити не тільки через їжу: які симптоми зараження
- Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших захворювань, які активізуються влітку.
- Існує чотири симптоми інфікування, за яких до лікаря треба звертатися негайно.
- Є правила, які допоможуть максимально убезпечити себе від захворювання.
Кишкова паличка потрапляє у воду через злив каналізаційних стоків, а штрафи за це малі. Тому важливо купатися в тих місцях, де були взяті проби води. Однак є і інші шляхи зараження.
Заборона розповідає про небезпеку від кишкової палички, і про наслідки, до яких вона призводить.
Escherichia coli: як потрапляє в організм
Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які активізуються влітку й можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Їх викликають лактозопозитивні кишкові палички. Такі інфекції передаються через вживання зараженої їжі чи води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту.
Найчастіше збудники кишкових інфекцій містяться у сирій їжі тваринного походження (м’ясі, яйцях, непастеризованому молоці, морепродуктах) і немитих фруктах та овочах. Але також кишкова паличка часто зустрічається у воді.
Незалежно від того, дозволено купання офіційно чи ні, в місцях відпочинку на водоймах спеціалісти регіональних центрів контролю та профілактики щотижня проводять моніторинг якості води. Відібрані зразки передають у лабораторію і таким чином визначають, чи є у воді віруси й бактерії, що можуть загрожувати людям, пояснили в Міністерстві охорони здоров’я України.
Читати більше новин в TelegramТак, станом на 5 липня 2024 року фахівці відібрали 1 056 проб води з водойм, розташованих у межах пляжів по всій країні. З’ясувалося, що більш ніж 17% дослідженої води містять перевищення допустимого рівня небезпечних кишкових паличок. Вони потрапляють у воду разом з відходами тваринного та людського походження.
Часто люди зливають у водойми каналізаційні стоки, а штраф за такі дії символічний: до 1360 грн для приватних осіб і 1700 грн для бізнесу. Небезпечні бактерії живуть у воді десятки діб і потрапляють в людський організм під час купання через слизові оболонки чи мікротравми шкіри. Також кишкову паличку можна підхопити, якщо прати білизну в забрудненій водоймі.
Кишкова паличка: як розпізнати отруєння
Найчастішими симптомами потрапляння кишкової палички в організм є нудота й діарея. Але трапляються і складніші випадки, у яких до лікаря потрібно звертатися негайно:
- сухість у роті та горлі;
- підвищена температура, що супроводжується діареєю і блювотою;
- переймоподібні болі в животі;
- незначне сечовипускання або його відсутність.
Кишкові палички також провокують:
- запалення сечовивідних шляхів і статевих органів;
- уретрит (у чоловіків);
- гемолітико-уремічний синдром (в групі ризику насамперед діти і люди похилого віку), який може викликати ниркову недостатність.
Щоб уберегтися від харчових отруєнь і гострих кишкових інфекцій, вживайте лише ті продукти, у якості яких ви впевнені, купайтеся у чистих водоймах і обирайте лише офіційно відкриті для відпочинку пляжі та рекреаційні зони, радять у Центр громадського здоров’я.
Додамо, що лише за п’ять місяців 2024 року в Україні зареєстрували 19 668 випадків захворювання гострими кишковими інфекціями. Це майже на 3 000 більше в порівнянні з аналогічним періодом 2023 року.
Раніше Заборона розповіла про правила поведінки на воді і про те, як надати допомогу, якщо людина почала тонути.
Читати більше новин в Telegram