Читаєте зараз
«Легітимний» Віктор Янукович подав до суду на Верховну Раду

«Легітимний» Віктор Янукович подав до суду на Верховну Раду

Markiian Oliiarnyk
Віктор Янукович
  • Віктор Янукович подав позов до ОАСК проти Верховної Ради України, щоб оскаржити постанову про його самоусунення.
  • Тим часом ЄСПЛ розгляне позов Януковича щодо порушення Україною положень Європейської конвенції з прав людини.
  • Нагадуємо про розслідування злочинів «легітимного» президента України. 

6 грудня 2021 року в Окружному адміністративному суді Києва (ОАСК) зареєстрували позов четвертого президента України Віктора Януковича проти Верховної Ради України. «Легітимний» оскаржує рішення українського парламенту щодо його самоусунення з президентської посади у лютому 2014 року внаслідок Революції Гідності. А на початку листопада 2021 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) погодився розглянути інший його позов проти України.

Заборона розповідає про позови Віктора Януковича проти України та її державних органів.


Позов «легітимного» (четвертого) президента України в ОАСК

Віктор Янукович подав позов до Окружного адміністративного суду Києва проти Верховної Ради України. Він намагається оскаржити постанову парламенту щодо його самоусунення з посади президента України у лютому 2014 року. Про це повідомила постійна представниця Верховної Ради України у Конституційному суді України Ольга Совгиря.

Вона зазначила, що згідно з українським законодавством, справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради повинен розглядати Верховний суд України, а не Окружний адміністративний суд. Однак адвокати Януковича склали позов у такий спосіб, що в ОАСК були змушені його зареєструвати, виходячи з формулюванням позовних вимог.

«У  цьому позові заявлено позовні вимоги “про визнання відсутності компетенції встановлення факту самоусунення”, що може свідчити про штучну зміну підсудності цього позову шляхом маніпуляцій із формулюванням позовних вимог», — заявила Ольга Совгиря.

Читати більше новин в Telegram

Про те, що «легітимний» готується оскаржити рішення Верховної Ради щодо його самоусунення, ще наприкінці листопада повідомив у Facebook адвокат Януковича Юрій Кірасір.

А тим часом Верховний суд України остаточно підтвердив вирок Оболонського районного суду, винесеному Януковичу у 2019 році, щодо визнання його винним у державній зраді. 6 грудня касаційні скарги адвокатів «легітимного» залишили без задоволення, а також відмовили у відводі одного з суддів. Згідно з вироком, Януковича заочно засудили до 13 років ув’язнення.

Справа Януковича проти України в ЄСПЛ

2 листопада 2021 року Європейський суд з прав людини ухвалив до розгляду позов Віктора Януковича проти України, поданий восени 2015 року. Він скаржиться на те, що українські суди та правоохоронні органи упереджено ставляться до його особи та відмовляються розслідувати замахи, які нібито були скоєнні під час його втечі з України.

У позові зазначається, що 21 лютого 2014 року невідомі намагалися зупинити два президентські кортежі, які прямували з Києва у напрямках Харкова та Криму. На харківському шляху колона проїхав через п’ять блокпостів. Зазначається, що на перших трьох блокпостах активісти намагалися заблокувати рух автомобілів, а на останніх двох взагалі обстрілювали. На шляху до Криму, за його словами, колону також обстріляли біля Умані. Попри те, що у жодному з цих двох кортежів Януковича не було, він розцінює ці події як замах на своє життя.

Також у позові адвокати четвертого президента України зазначили, що розслідування, що проводяться за вісьмома кримінальними провадження, відкритими проти нього у період з 2014 по 2015 роки, «не є ані незалежними, ані неупередженими».

Зазначається, що ЄСПЛ вже подав до Кабінету міністрів України звернення з прохання прокоментувати висунуті звинувачення, у порушенні статті 2 та 6 Європейської конвенції з прав людини.

Заборона нагадує, у січні 2019 року суд визнав Януковича винним у державній зраді, а у листопаді 2021 року йому повідомили про підозру ще й у створенні організованої злочинної групи під час Революції Гідності.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій