Читаєте зараз
Ліквідація МСЕК в Україні: кому передадуть всі функції

Ліквідація МСЕК в Україні: кому передадуть всі функції

Ilona Kivva
Автор:

Функції центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності. Йдеться про розгляд оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, ухвалених МСЕК регіонального рівня, повідомили в Міністерстві охорони здоровʼя України.

У відомстві запевняють, що впродовж 2024 року створювали необхідну матеріально-технічну базу, що має значно спростити для людей процес проходження експертизи.

Важливо! Алгоритм оскарження рішень МСЕК поки не змінився. Якщо справа була направлена на оскарження до центральної МСЕК, то її перенаправлять до інституту медико-соціальних проблем інвалідності. Після цього з людиною звʼяжуться щодо розгляду і подальших дій.

Процедура така:

  • спочатку варто це зробити в досудовому порядку в комісії вищого рівня — написання заяви до тієї ж комісії, де ви проходили експертизу, або обласної комісії. Після цього буде проведена експертиза (у разі потреби з проведенням додаткового обстеження) і винесене нове рішення. Якщо ви не погоджуєтеся з новим рішенням, то можете подати оскарження до Українського державного науково-дослідного інституту в Дніпрі;
  • якщо ви і надалі не згодні з результатом, потрібно звернутися до суду.

Нагадаємо, що про плани ліквідувати центральну МСЕК заговорили після скандалу у Хмельницькій області. Ще на початку жовтня 2024 року суд взяв під варту голову обласної МСЕК Тетяну Крупу. Її підозрюють у збагаченні на мільйони гривень у справі про незаконне оформлення інвалідності чоловікам. Ще принаймні 49 посадовців керівництва Хмельницької обласної прокуратури нібито мають інвалідність другої групи. Рішення про це, ймовірно, ухвалювала головна лікарка медико-соціальної експертної комісії Тетяна Крупа. Триває розслідування.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій