Любов — це ділитися паролем… за доплату: Netflix почав вводити заборону на шеринг
- Користувачі стримінгу у більшості країн світу можуть передавати свої логін і пароль, якщо така кількість пристроїв передбачена тарифним планом.
- Близько 100 млн людей використовують спільні акаунти, і це вплинуло на зниження доходів медіагіганта.
- Перші заборони на шеринг ввели у країнах Латинської Америки ще у 2022 році. До решти дійде по черзі.
У Канаді, Новій Зеландії, Португалії та Іспанії оновили правила користування стримінговим сервісом, які слугували чи не гаслом Нетфлікса. Підписникам потрібно обрати основну адресу, де використовується акаунт, і періодично підтверджувати це, під’єднуючись до Wi-Fi. При цьому дивитися фільми у подорожах все ще буде можна. Правила мають поступово запрацювати і у решті країн світу.
Заборона розповідає про зміни, які впроваджує один із найпопулярніших стримінгових сервісів у світі.
Як працює шеринг паролів у Нетфлікс
При оформленні підписки на стримінговий сервіс доступні кілька тарифних планів. В Україні їх три: базовий, стандартний та преміальний. Вони мають різну вартість і відрізняються якістю картинки, а також кількістю пристроїв, на яких можна переглядати фільми з облікового запису.
Так, приміром, на стандартному плані можна підключати один пристрій, а на найдорожчому — чотири. Для цих гаджетів доступний шеринг пароля. Тобто перший раз його треба ввести, а далі при зміні просто розповсюдити на під’єднані телефон, телевізор тощо.
Читати більше новин в TelegramПрактику шерингу стримінг навіть схвалив у 2017 році. Тоді у Twitter компанії з’явився пост: «Любов — це ділитися паролем», який використовувався як слоган.
У правилах сказано, що на акаунті можуть бути пристрої тільки в одному домі, наприклад, однієї родини чи співмешканців. Але фактично це правило ніяк не контролювалося. Логін і пароль можна було давати будь-кому, навіть користувачам у інших країнах, а обмеження на кількість приладів у такому випадку часто не спрацьовувало, пише BBC.
Спільні акаунти на Netflix: які обмеження вводять
Близько 100 млн людей у всьому світі станом на лютий 2023 року використовують спільні акаунти, це вплинуло на зниження доходів медіагіганта. Щоб виправити цю ситуацію компанія почала впроваджувати обмеження на шеринг акаунтів, заявили в компанії.
«Ми завжди полегшували людям, які живуть разом, можливість ділитися своїм обліковим записом Netflix за допомогою таких функцій, як профілі та кілька потоків. Хоча вони були надзвичайно популярними, вони також створили плутанину щодо того, коли та як можна ділитися акаунтом. Протягом останнього року ми досліджували різні підходи до розв’язання цієї проблеми в Латинській Америці, і тепер готові розгорнути їх ширше в найближчі місяці», — йдеться в офіційній заяві.
Так, зміни з 8 лютого 2023 року вже запрацювали у Канаді, Новій Зеландії, Португалії та Іспанії. Для підписників у цих країнах зробили таке оновлення:
- встановлення місцезнаходження — треба обрати основну адресу, де використовується акаунт. Це перевірятимуть за вайфаєм, до якого приєднані пристрої;
- керування доступом — це буде окрема функція в обліковому записі, там відображені всі приєднані пристрої, які можна видаляти або заміняти;
- перенесення профілю — користувачі можуть перенести профіль до нового облікового запису за окрему плату, зберігаючи персоналізовані рекомендації, історію переглядів тощо;
- додатковий учасник — завдяки функції можна буде шерити свій акаунт максимум двом людям додатково, тобто навіть якщо вони живуть в іншій країні, але за окрему плату. Приміром, у Канаді це коштуватиме 7.99 канадських доларів (приблизно $6), у Новій Зеландії ціна буде такою ж, у Португалії — €3.99 ($4.3), а в Іспанії — €5.99 ($5.3);
- дивитися фільми з ТБ у готелях, чи під час подорожі з мобільного інтернету можна буде — як саме це працюватиме з новими правилами, не уточнюють.
Поступово правила розповсюдять і на інші країни.
Додамо, що 31 січня 2023 року Netflix опублікував нові умови користування стримінгом. Вони передбачали, що абонентів перевірятимуть щомісяця, вимагаючи підключитися до основного Wi-Fi, а пристрої, які цього не зроблять, блокуватимуть.
Раніше Заборона розповідала про інформаційну війну, яку країни Перської затоки фактично оголосили стримінговій платформі Netflix. Вони вимагають видалити увесь контент, що суперечить цінностям, зокрема про одностатеві стосунки.
Читати більше новин в Telegram