Читаєте зараз
Манга-бум: Японія придумала, як заробити мільярди на специфічному жанрі 

Манга-бум: Японія придумала, як заробити мільярди на специфічному жанрі 

Ilona Kivva
Автор:
  • Манга приносить японській економіці мільярди доларів на рік і має приносити ще більше. 
  • У Сполучених Штатах протягом 2020 та 2021 років попит збільшився на 171%.
  • Популярність манги останніх років пов’язують, зокрема, з пандемією коронавірусу. 

Манга посилила зацікавлення в світі в період карантинів через пандемію і може стати ще більш популярною в наступні роки. Японія як батьківщина продукту планує посилити успіх цих коміксів серед читачів і збільшити міжнародні продажі у кілька разів. Зокрема завдяки випуску в електронному форматі.

Заборона розповідає про неймовірний успіх японських коміксів.


Продажі японських коміксів зростають

Продажі коміксів японської манги продовжують зростати як у Японії, так і за кордоном. Потенціал для росту настільки значний, що японська бізнес-федерація Keidanren закликала уряд сприяти розвитку манги, аніме й ігор як інструментів економічного зростання країни, пише DW.

Згідно з березневими даними Японської асоціації видавців і редакторів журналів і книг, загальний обсяг продажів друкованих та електронних коміксів, а також журналів зріс на 0.2% у 2022 році, що становить приблизно 677 млрд єн ($5.05 млрд).

Продажі манги вперше перевищили позначку в 600 млрд єн у 2020 році переважно завдяки популярності серії «Винищувач демонів». Наразі показники залишаються відносно незмінними та становлять близько 250 млрд єн, що є скороченням порівняно з 335.7 млрд єн у 1995 році. Традиційний друкований формат зараз купують менше, тепер такі книжки більше читають в електронному вигляді. У 2022 році продажі цифрової манги зросли на 8.9%. 

Читати більше новин в Telegram
Сторінка з одного з найпопулярніших коміксів манга «ONE PIECE». Фото: Eiichiro Oda/SHUEISHA

Подібна історія в Сполучених Штатах, зазначає запрошений професор відділу медіа та культурології Токійського університету Васеда та автор книги «Японська Америка: Як японська попкультура вдерлася в США» Роланд Келтс. 

«Я був приголомшений, коли побачив цифри за 2020 і 2021 роки. Вони показали, що продажі манги в США зросли на 171% порівняно з минулим роком. Це просто вражаючі цифри. Вони ясно показали, що загальний ринок графічних романів зростав набагато швидше, ніж стандартний ринок книг», — каже Келтс.

Мета Японії полягає в тому, щоб протягом 10 років збільшити продажі японського контенту на закордонних ринках у чотири рази з приблизно 5 трлн єн на сьогодні.

Що таке манга і чому її так люблять

Японські комікси манга стали популярними у світі протягом 1980-х і 1990-х років, після японського економічного буму. Пік припав на 1995 рік – лише того року було опубліковано 1.34 млрд збірок. Серед найуспішніших останніх манг — ONE PIECE, яка виходить безперервно з 1997 року, пише British museum. Зростання продажів за останні роки пов’язують також із пандемією коронавірусу, яка спонукала людей до читання на карантині. 

Професор медіа та комунікацій в Університеті Хоккайдо Бункьо в Саппоро Макото Ватанабе розповідає, що секрет популярності манги в яскравому розкритті фундаментальних тем, таких як дружба, любов і правда. 

«Звичайно, є деякі мінуси. Такі як надмірне насильство в деяких мангах, але загалом я вірю, що сильні сюжетні лінії та образи, які подобаються всім, допомагають передати багато важливих речей у житті[…] Саме це робить мангу такою привабливою та позачасовою. Ви можете читати їх у дитинстві й насолоджуватися історією, але повертаєтеся знову набагато пізніше й знаходите в них нову історію», – ділиться Ватанабе.

Раніше Заборона розповідала про японського короля жахів Дзюндзі Іто та його хоррор-манги «Спіраль», «Риба» тощо. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій