Читаєте зараз
Мета РФ на сході України: військові аналітики назвали три ключові цілі

Мета РФ на сході України: військові аналітики назвали три ключові цілі

Анастасія Могилевець
  • Військові ЗС РФ станом на кінець серпня-2024 концентрують головні зусилля на сході України.
  • План ворога, ймовірно, складається з трьох основних цілей на різних напрямках фронту в Харківській, Донецькій та Луганській областях.
  • Ворог, вірогідно, має три конкретні мети на сході — вони взаємопов’язані.

Попри відкритий нещодавно фронт у Курській області Росії, ЗС РФ не покидають спроб просунутися на сході України. Для цього використовують різні тактики та намагаються тиснути на українські позиції. Росіяни також мають конкретну мету в Харківській області.

Заборона розповідає про три головні цілі країни-окупанта станом на серпень 2024 року.

Наступ росіян на Харківщині у серпні-2024: який план

На Харківському напрямку росіяни прагнуть відкинути українські сили від міжнародного кордону з Бєлгородською областю. Ворог хоче наблизитися до Харкова в радіусі дії артилерії, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Так, 24-25 серпня бої тривали на північ від Харкова біля Глибокого та Липців, а також на північний схід від Харкова у Вовчанську. Жодних підтверджених змін на лінії фронту не було. Речник ОТУ «Харків» полковник Віталій Саранцев заявив, що ЗСУ кілька місяців перешкоджали ЗС РФ поповнювати запаси та евакуювати піхоту з Вовчанського агрегатного заводу. Центр ISW не виявив доказів оточення росіян українськими військовими.

Ситуація на Харківському напрямку станом на серпень 2024 року. Мапа: Institute for the Study of War

Ворог, ймовірно, використовує піхотні групи поблизу Глибокого та Липців як приманку для коригування контрбатарейного вогню по позиціях української артилерії. 

Читати більше новин в Telegram

Підрозділи російського 11-го танкового полку Ленінградського військового округу продовжують діяти поблизу Глибокого. Водночас підрозділи російського 7-го мотострілецького полку діяли біля Лук’янців.

Бойові дії на Луганщині: яка мета РФ

Стосовно Луганської області, росіяни, найімовірніше, намагаються повністю захопити регіон. Згодом — просуватися далі на захід до східної Харківської та північної Донецької областей.

 Солдати РФ продовжували тиск:

  • на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки;
  • на схід від Куп’янська біля Петропавлівки;
  • на південний схід від Куп’янська неподалік Глушківки, Колісниківки, Степової Новоселівки, Стельмахівки;
  • на захід від Сватового біля Першотравневого;
  • на південний захід від Сватового близько до Пролетарського;
  • на північний захід від Кремінної поблизу Греківки, Макіївки, Дружелюбівки, Новосадового, Невського;
  • на захід від Кремінної біля Торського;
  • на південний захід від Кремінної біля Діброви 24 і 25 серпня.
Ситуація на Луганському напрямку станом на серпень 2024 року. Мапа: Institute for the Study of War

На Куп’янському напрямку діють підрозділи російської 144-ї мотострілецької дивізії Московського військового округу. За інформацію ISW, поблизу Кремінної також орудують підрозділи російської 24-ї бригади спецпризначенців ГРУ.

Донецький напрямок: ситуація на серпень-2024

Кремль також не покидає планів захопити повністю Донецьку область. Так, російські війська продовжують наступ на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки, на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського та на південний схід від Сіверська в районі Виїмки та Спірного.

Ціллю для ворога залишається і Часів Яр. Солдати Росії 24 і 25 серпня наступали на північ від Часового Яру в районі Калинівки та Григорівки, на південь від міста біля Ступочок і Предтечиного, а також на південний схід від Часового Яру неподалік Андріївки. 

Географія боїв біля міста Часів Яр у Донецькій області. Мапа: Institute for the Study of War

Раніше Заборона розповідала про удар ЗСУ по порту «Кавказ» на Таманському півострові Краснодарського краю. Під ураження потрапив залізничний пором «Конро Трейдер». 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій