Міська голова Парижа перед Олімпіадою пропливла каламутну Сену: чому вона це зробила
Міська голова Парижа Анн Ідальго за дев’ять днів до початку Олімпійських ігор пропливла річку Сена, щоб довести, що у ній безпечна вода. Перед цим з води дістали два велосипеди і скутер.
65-річна очільниця французької столиці плавала в гідрокостюмі і захисних окулярах. За цим стежили сотні глядачів. З нею плавав Тоні Естанґе, керівник Олімпійських ігор у Парижі. Раніше, 13 липня, в Сені також плавала міністерка спорту Франції Амелі Удеа-Кастера.
«Сена вишукана», — сказала Ідальго з води. Виринувши на поверхню, вона продовжувала захоплюватися: «Вода дуже, дуже хороша. Трохи прохолодна, але не така вже й погана».
«Напередодні Ігор, коли Сена відіграватиме ключову роль, ця подія є демонстрацією зусиль, які місто й держава доклали для поліпшення якості вод Сени та екологічного стану річки», — заявили в офісі Ідальго напередодні.
Попри те, що в підготовку Сени до Олімпіади було вкладено близько €1.4 млрд — в основному для запобігання витоку каналізаційних стоків у річку — донедавна Сена неодноразово провалювала щоденні тести на якість води. Спочатку Ідальго планувала скупатися в червні, але була змушена відкласти занурення, оскільки кількість бактерій, що вказують на присутність фекалій, іноді перевищувала дозволені норми удесятеро. Але з початку липня, коли сильні дощі змінилися сонячною погодою, проби показали, що річка готова до відкритого плавання і тріатлону. Водночас керівник групи, яка перевіряє воду з Сени, назвав результати тестів «середніми», а воду — «придатною для купання в цей час».
Заборона плавати в Сені діяла з 1923 року через її забруднення стічними водами (в тому числі з каналізації). Очищення Сени потребує великих грошей: у Парижі проживає 11 млн людей і розташовано багато промислових підприємств.
Водночас у Сені проходитиме лише частина змагань — решта відбувадимуться у новозбудованому 50-метровому басейні.
На Олімпійських іграх у Токіо (які відбулися в 2021 році), як пише ScienceAlert, тріатлоністам довелося плавати в забрудненій Токійській затоці. Але подібні побоювання щодо хвороб виявилися безпідставними.
Нагадаємо, унаслідок плавання у забрудненій воді можна підхопити кишкову паличку, яка загрожує важкими наслідками для організму.