Читаєте зараз
Мобілізація в Україні: у Нацполіції пояснили, що загрожує ухилянтам

Мобілізація в Україні: у Нацполіції пояснили, що загрожує ухилянтам

Ilona Kivva
Автор:

Військовозобов’язані українці в разі ухилення від мобілізації можуть отримати умовний термін покарання. Після цього вони і надалі підлягатимуть призову, розповів перший заступник голови Нацполіції України Максим Цуцкірідзе.

Суди враховують моральний стан, етичні речі, наявність дітей та родичів, які знаходяться на утриманні цих людей та їхні аргументи щодо непридатності до служби всупереч результатам медкомісії.

«Якщо це перша повістка і чоловік просто не з’явився, треба з’ясувати, чому так сталося. Бо довести, що така людина отримала повістку, надзвичайно складно. Ми встановлюємо, чи було відомо людині про повістку, чи ні. Наприклад, свідчення сусідів чи родичів нам теж слугують в деяких випадках доказами», — розповів Максим Цуцкірідзе.

У випадку, якщо чоловік, який вже має умовний термін за ухилення від мобілізаційних заходів, вчинить так повторно, він отримає вже реальний строк. Чи зможе громадянин одразу піти на службу після вироку залежить від того, яким чином буде йти відбування умовного терміну.

«Наявність досудового розслідування, навіть підозри — це не привід не служити. Тут треба дивитись на те, який запобіжний захід обраний під час розслідування, чи не буде він обмежувати людину в пересуванні», — додав заступник начальника Нацполіції.

Нагадаємо, що влада розглядає варіант мобілізації засуджених як інструмент поповнення кадрів у лавах Збройних сил України. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій