В Україні можуть використати мобілізацію засуджених як інструмент поповнення кадрів у лавах Збройних сил. Проте варто знайти компроміс та врахувати важливі моменти, каже заступник голови комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.
Чернєв наголосив, що стосовно засуджених мають застосовувати виключно добровільну мобілізацію, а за погодження кадрів відповідатимуть командири військових частин.
«У мене особисто є запити від командирів на місцях, які говорять: дайте мені такий ресурс, я знаю, що з ним робити. З іншого боку, є також звернення від засуджених, які відбувають покарання, що вони готові захищати Батьківщину. Я думаю, тут можна знайти рішення, яке буде влаштовувати всіх», — прокоментував заступник голови комітету.
Чинний закон постановляє, що засуджені до позбавлення волі громадяни знімаються з військового обліку та не поновлюються після відбуття покарання. Таким чином, вони не можуть бути призваними до армії по мобілізації чи добровільно за контрактом.
Раніше Заборона писала, що новим законопроєктом пропонується дозволити ув’язненим та судимим добровільно мобілізовуватися. Виключення стосуються тих, хто був засуджений за скоєння злочинів проти засад національної безпеки України, за воєнні злочини, пропаганду війни, держзраду, геноцид та інше.