На Черкащині хочуть збудувати першу ГАЕС в Україні, недосяжну для ракет: як це можливо
Укргідроенерго планує почати будівництво Канівської гідроакумулювальної станції у 2025 році. Вона може стати першою ГАЕС в Україні, захищеною від російських ударів балістикою, йдеться в інтерв’ю генерального директора «Укргідроенерго» Ігоря Сироти Forbes.
Перша спроба побудувати Канівську ГАЕС на 3600 МВт відбулася у 1980-х роках. З того часу проєкт неодноразово зупиняли й змінювали. Нова ініціатива передбачає будівництво станції на 1000 МВт.
«Над проєктом Канівської ГАЕС працюємо з інвесторами та з урядом Канади, співпрацюємо з ЄБРР і Світовим банком. Але через війну ми дещо змінюємо проєктне рішення. Раніше ми будували станції красиві, зі склом, з великими вітражами. Зараз розглядаємо приклад Південної Кореї, де такі станції розташовані під бетоном і недосяжні для ракетних ударів», — каже Сирота.
Очікувана вартість — від $1.5 до $2 мільярдів. Вартісні показники приблизно однакові у світі: будівництво одного кіловата гідроакумулювальної станції в Європі коштує близько $2000. Ціна може коливатися залежно від умов розташування та технічних рішень, додав гендиректор Укргідроенерго.