Читаєте зараз
Найпопулярніші книжки 2023 року в Україні

Найпопулярніші книжки 2023 року в Україні

Ilona Kivva
Автор:

Національна книжкова платформа Yakaboo має найбільший асортимент книжок в Україні. Заборона запитала, якими були уподобання українців у 2023 році. Ось рейтинг, що одночасно є надихаючим книжковим віш-листом на цей рік.


Топ художньої літератури

Я бачу, вас цікавить пітьма, Ілларіон Павлюк

Обкладинка книги Ілларіона Павлюка «Я бачу, вас цікавить пітьма». Джерело: Yakaboo

Роман «Я бачу, вас цікавить пітьма» очолює топ продажів художньої літератури. І, мабуть, справа не тільки у захопливому сюжеті розслідування, яке веде у богом забутому селищі Буськів Сад київський кримінальний психолог Андрій Гайстер. У селі зникла дівчинка, всі знають, що десь серед мешканців зачаївся серійний маніяк, але місцеві ніби не бажають помічати його вбивств. Андрій вірить, що загублена дівчинка, попри все, жива і він її знайде. Але нікому, крім нього, це не потрібно.

Історія чіпляє ще й тому, що розповідає про непробивну людську байдужість і пітьму всередині нас. Про чесність із собою й ціну, яку ми готові заплатити за забуття. Про гріхи, що матеріалізуються, і спокуту, дорожчу за спокій.

Кафе на краю світу, Джон П. Стрелекі

Обкладинка книги Джона Стрелекі «Кафе на краю світу». Джерело: Yakaboo

Це не зовсім художня книга. Бестселер «Кафе на краю світу» — це потужна книга-мотиватор, яка допомогла багатьом людям знайти відповіді на найважливіші запитання. Книжка виглядає як цікавий роман, а насправді це притча про те, як віднайти своє місце у світі навіть тоді, коли цей самий світ повертається до тебе спиною.

В основу роботи лягли висновки, які зробив для себе автор, відомий коуч і мотиваційний тренер, під час багатомісячної подорожі. Його міркування та відповіді на три головні питання стануть вам у пригоді. Чому ви тут? Чи боїтеся ви смерті? Чи задоволені ви своїм життям? Хвиля позитивних зрушень, на які надихає читачів книжка, зробили її світовим бестселером. 

Нові Темні Віки. Книга 1. Колонія, Макс Кідрук

Обкладинка книги Макса Кідрука «Нові Темні Віки. Книга 1. Колонія». Джерело: Yakaboo

Колонізація Марсу — ідея, що останнім часом звучить не як утопія, а як план порятунку людства. «Колонія» — перша книга з фантастичного циклу «Нові Темні Віки» про світ у XXII столітті.

Землю охоплює нова вбивча пандемія і вчені намагаються з’ясувати природу вірусу. А на Марсі народжене на Червоній планеті нове покоління прагне змін, не усвідомлюючи, що ці зміни ставлять під загрозу саме існування Колоній. Це історія про те, що людина, попри всі досягнення цивілізації, не змінюється. Та ані збільшення тривалості життя, ні навіть перетворення на двопланетний вид не гарантує людству порятунок.

1984, Джордж Орвелл

Обкладинка книги Джорджа Орвелла «1984». Джерело: Yakaboo

Одна з найвідоміших у світі антиутопій, яка у деяких частинах світу вже стала реальністю. Неймовірно, але маніпуляції, підміна понять, викривлення інформації, описані у романі Орвела «1984», стали ніби інструкцією до дії для тоталітарних режимів сьогодення.

Головний герой книжки — працівник Міністерства Правди у країні Океанії, його робота — вилучати з документів те, що не відповідає офіційній пропаганді. Він ненавидить свою роботу, адже ница ідеологія вбиває мільйони людей не тільки фізично, а й морально, духовно. Чи можливо перемогти таку систему? Найкраще, що ми можемо зробити — не допустити її формування.

Місто дівчат, Елізабет Ґілберт

Обкладинка книги Ілларіона Павлюка «Я бачу, вас цікавить пітьма». Джерело: Yakaboo

Елізабет Ґілберт пише так, що відірватися від книжки неможливо! Дія роману починається 1940 року, коли героїню «Міста дівчат», дев’ятнадцятилітню Вівіан Морріс, виганяють з престижного коледжу. Батьки відправляють доньку на Мангеттен до тітки — власниці невеликого, проте дуже ексцентричного театру. Знайомства із зірками, незвичайні театральні постановки, секс, ріки алкоголю і відчуття цілковитої свободи спершу заворожують та спокушають, а потім вибивають землю з-під ніг. І це лише початок шляху Вівіан довжиною в життя, який необхідно пройти, щоб зрозуміти: ти не мусиш бути хорошою дівчинкою, щоб бути хорошою людиною.

Нонфікшн: що купували на Yakaboo 2023 року

Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі, Віктор Франкл

Обкладинка книги Віктора Франкла «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у канцтаборі». Джерело: Yakaboo

Австрійський психолог та засновник логотерапії Віктор Франкл провів три роки у концтаборах Дахау та Освенцим, де пережив голод, приниження і нелюдські страждання.

Книга «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог в концтаборі» — про урок, винесений з цих років, розійшлася десятимільйонним тиражем по всьому світу. Згідно з теорією Франкла, між подіями нашого життя та нашим відношенням до них лежить тільки наша воля: ми самі обираємо, як ставитись до того, що з нами відбувається і як ми бачимо світ навколо нас. Погодьтесь, це неабияк змінює напрямок пошуків сенсу життя. 

Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, кому вдалось, Тара Шустер

Обкладинка книги Тари Шустер «Купи собі той довбаний букет: та інші способи забратися докупи від тієї, кому вдалось». Джерело: Yakaboo

Спершу треба полюбити себе. Бо якщо ви не любите себе, то як вас полюбить хтось ще? Якщо ви не цінуєте, не поважаєте, не співчуваєте собі, чому хтось інший має зробити вас впевненими та щасливими? Тара Шустер пройшла шлях від заплаканої дівчини у депресії до задоволеної собою, відкритої до почуттів жінки, яка живе повним життям і неважливо — є в ньому коханні чи ні. Як це зробити? Припинити занадто критикувати себе, покинути думки про те, що ви чогось не заслуговуєте (наприклад, того чудового букета квітів), дозволити собі мріяти й діяти. Досвід авторки, дієві поради та маленькі щоденні ритуали допоможуть вам почати будувати життя, якого ви варті, через книгу «Купи собі той довбаний букет: та інші способи забратися докупи від тієї, кому вдалось».

Воєнна розвідка України. У небі, на морі, на землі, Артем Шевченко

Обкладинка книги Артема Шевченка «Воєнна розвідка України. У небі, на морі, на землі». Джерело: Yakaboo

Ворог України — сильний та підступний, але операції нашої воєнної розвідки регулярно вражають українців та наших союзників сміливістю та віртуозністю виконання. Видання «Воєнна розвідка України. У небі, на морі, на землі. Книжка від ГУР МО» — документальний часопис про найбільш успішні бойові операції протягом 2022-2023 років. Як проривалися повітрям на «Азовсталь», як звільняли o.Зміїний та Харківщину, як збивали російських льотчиків-асів. Видання містить QR-коди з посиланнями на фільми автора, військового та журналіста Артема Шевченка, які лягли в основу книги. Передмову написав начальник ГУР МО України, генерал-лейтенант Кирило Буданов. 

Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію, Борис Джонсон

Обкладинка книги Бориса Джонсона «Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію». Джерело: Yakaboo

Книга «Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію» Бориса Джонсона розповідає про те, як ексцентричний геній Черчилля формував світову політику. Аналізуючи досягнення, помилки та міфи навколо британського прем’єр-міністра та одного з найважливіших лідерів минулого століття, Джонсон зображує Черчилля як неперевершеного стратега, людину надзвичайної мужності, красномовства та глибокої людяності. Безстрашний на полі бою, один з найвидатніших ораторів усіх часів, лауреат Нобелівської премії з літератури, Вінстон Черчилль спростував ідею про те, що  історія — це місце, у якому індивід і його воля не важить нічого. 

Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності, Сергій Плохій

Обкладинка книги Сергія Плохія «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності». Джерело: Yakaboo

Сергій Плохій — український та американський історик, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті. Спочатку ця книга писалася для зарубіжної аудиторії, що й зумовило підхід автора. Плохій не перевантажує фактами, а у стислому форматі намагається вихопити головне, розкрити сутність історичних процесів, їх осмислення. Виявилося, що й українцям потрібна цікава й стисла книга про історію — так з’явився переклад праці Плохія, який вже кілька років поспіль посідає чільне місце серед бестселерів нонфікшн. Робота «Брама Європи» — це правдива історія нашої країни, наших прагнень та життя.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій