Читаєте зараз
Найважливіший фрагмент римської історії: у Лондоні під підвалом офісу знайшли унікальні артефакти

Найважливіший фрагмент римської історії: у Лондоні під підвалом офісу знайшли унікальні артефакти

Ilona Kivva
Автор:

Під офісною будівлею археологи знайшли фрагмент першої базиліки стародавнього міста. Це один з найважливіших фрагментів римської історії, знайдених у Лондоні, пише BBC.

Базиліка — це громадська будівля, яка у Стародавньому Римі могла використовуватися для суду й фінансових операцій. Тобто там приймалися важливі політичні, економічні та адміністративні рішення.

Під час розкопок було виявлено ділянки кам’яної стіни, яка утворювала основу споруди. 2000-річна будівля мала два з половиною поверх і була приблизно 40 м у довжину, 20 м у ширину та 12 м у висоту. Плитки на кладці штамповані — на них навіть збереглися сліди пальців будівельника.

«Це дуже важливо — це серце римського Лондона. Ця будівля розповість нам так багато про походження Лондона, чому місто виросло і чому його обрали столицею Великої Британії. Це просто неймовірно», — каже Софі Джексон з Лондонського археологічного музею.

Під бетонною підлогою офісу археологи знайшли римську кладку. Фото: Tony Jolliffe/BBC

Знахідку розкопали на вулиці Грейсчерч, 85, в офісній будівлі, яку збираються знести. Попередні дослідження показали приблизне розташування стародавньої базиліки, тому команда створила кілька невеликих пробних ям, щоб побачити, що ховається під бетонною підлогою. З третьої спроби їм пощастило.

Були знайдені й інші артефакти, зокрема черепицю з відбитком печатки чиновника стародавнього міста.

«Базиліка — це ратуша, а перед нею була велика відкрита ринкова площа з низкою магазинів і офісів навколо. Це місце, куди ви б приїхали, щоб вести бізнес, щоб розібратися у вашій судовій справі, тут приймалися закони та ухвалювалися рішення щодо Лондона, а також щодо решти країни», — каже», — Джексон.

Археологи припускають, що споруда була зведена близько 80 року нашої ери, лише через кілька десятиліть після того, як римляни вторглися до Британії та заснували Лондініум (римська назва міста).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій