Читаєте зараз
NASA загубило у космосі надважливий супутник. Він мав стати кроком до колонізації Місяця

NASA загубило у космосі надважливий супутник. Він мав стати кроком до колонізації Місяця

Ilona Kivva
Автор:
  • Національне космічне агентство США 28 червня 2022 року запустило в космос мінісупутник CAPSTONE.
  • Головною метою є дослідження орбіти Місяця, щоб надалі розмістити на ньому космічну станцію.
  • Через тиждень зв’язок із зондом було втрачено. І це ставить під загрозу усю місію.

NASA втратило зв’язок із маленьким супутником, який повен дістатися до Місяця. На зонд покладено важливу місію — провести дослідження, які допоможуть у майбутньому здійснити перший з 1972 року політ на природний супутник Землі, ба більше — пристосувати його для життя астронавтів.

Заборона розповідає про політ CAPSTONE у космос.


Національне космічне агентство США втратило зв’язок із CAPSTONE

З радарів Національного космічного агентства США 4 липня 2022 року зник мінісупутник CAPSTONE, який прямував до Місяця, пише Space.com.

Запуск космічного зонда відбувався у два етапи:

  • 28 червня 2022 року його спрямували у космос на ракеті-носії Electron;
  • кілька днів він мав розганятися на орбіті Землі завдяки прискорювачу ракети, а потім від’єднатися і самостійно вирушити на Місяць.

Перша фаза та більша частина другої пройшли вдало. Супутник майже тиждень провів на орбіті, але після виходу з неї — зв’язок з ним обірвався.

Читати більше новин в Telegram

Команда NASA все ж сподівається знайти зонд, адже дані, які він має зібрати є важливим кроком до першого за 50 років польоту астронавтів на Місяць.

«Команда космічного корабля наразі працює над тим, щоб зрозуміти причину та відновити контакт. Ми маємо хороші дані про траєкторію супутника. У разі потреби супутник має достатньо палива, щоб відкласти на кілька днів маневр корекції траєкторії його руху», — зазначила представниця NASA Сара Фрейзер.

Штучний супутник CAPSTONE. Фото: NASA

Якщо астронавтам все ж вдасться відновити зв’язок із CAPSTONE та задати необхідну траєкторію руху, то до 13 листопада він дістанеться орбіти Місяця для виконання своєї головної місії. Завдання супутника — перевірити стабільність орбіти, адже вона дуже еліптична. Саме на ній NASA планує розмістити космічну станцію Gateway. Станція стане ключовою частиною програми Artemis, кінцевою метою якої є можливість життя на місяці для астронавтів-дослідників.

На місію CAPSTONE витратили $20 мільйонів. Супутник є унікальним, адже його створили надзвичайно легким та мобільним: вага — близько 25 кілограмів, а розмір не більший ніж у мікрохвильової печі.

План програми Artemis:

  • Artemis I — перший політ космічного корабля «Оріон» без екіпажу, який має провести 25 днів на орбіті Місяця (очікується у кінці серпня 2022 року);
  • Artemis II — перший політ космічного корабля «Оріон» з екіпажем у чотири астронавти з метою облетіти Місяць (очікується у травні 2024 року);
  • Artemis III — перший політ з висадкою екіпажу на Місяць, де двоє астронавтів мають провести близько тижня (заплановано на 2025 рік);
  • Artemis IV — політ екіпажу до космічної станції Lunar Gateway, яка має бути запущена на орбіту Місяця (попередньо заплановано на березень 2026 року).

Раніше Заборона розповідала про вкрай важливу місію NASA на Червоній планеті, яка може здійснити революцію у вивченні космосу. У рамках місії вчені сподіваються довести, що мільярди років тому на Марсі існувало життя.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій