Настрій — нищити ворога Пантерами: для ЗСУ можуть купити найновіші всепробійні танки
- Оборонний концерн Rheinmetall влітку 2022 року представив новий бойовий танк. Серійне виробництво буде розпочато, як тільки з’явиться замовник.
- Panther розроблявся як заміна Leopard 2, тож за основу взяли корпус цього танка, але покращили броню і кардинально змінили озброєння.
- Компанія веде переговори з Україною про поставки.
Збройні сили України можуть стати першою у світі армією, яка отримає на озброєння найсучасніші німецькі танки KF-51 Panther. Бронемашини мають на 50% потужнішу гармату, ніж інші натівські броньовики, а також несе у якості озброєння дрони-камікадзе. Головна умова така ж, як була із танками Leopard та іншою німецькою зброєю — погодження від федерального уряду.
Заборона розповідає про переговори України з німецьким оборонним концерном, а також про особливості броньовиків.
KF-51 Panther: чим особливий найновіший танк ФРН
Німецький концерн Rheinmetall, який є одним з найбільших виробників зброї в Європі, готовий поставити ЗСУ свої найсучасніші бойові танки Panther KF51. Йдеться саме про продаж, а не про безплатну передачу. Переговори вже ведуться, пише Handelsblatt.
Бойову машину представили на виставці Eurosatory у Парижі влітку 2022 року, тож країна може стати першим замовником броньовика. Станом на лютий 2023 року у готову вигляді є тільки демонстративна модель, але, як заявляють у Rheinmetall, першу партію зможуть відправити вже у квітні-липні 2024 року. До того ж танки можуть будувати не тільки в ФРН, а і на нових заводах Угорщині, що суттєво спростить транспортування техніки.
Читати більше новин в TelegramЄ важлива умова: оскільки концерн німецький, то, за законодавством ФРН, уряд має обов’язково схвалити угоду. Тож цілком ймовірно, що укладання контракту буде загальмовуватися, як це впродовж 2022 року відбувалося з Leopard 2.
KF-51 Panther був розроблений у відповідь на появу російського основного бойового танка нового покоління «Армата». Пантеру позиціонують як наступника Леопардів — хоч останні виробляє інша оборонна компанія, але KF-51 базується на їхньому корпусі, пише Military Today.
Головною відмінністю від Леопардів є башта, на якій встановлена 130-мм гармата нового покоління L52 з системою автоматичного зарядження. Автомат заряджання складається з двох обертових барабанних магазинів по 10 снарядів у кожному. Таким чином, всього там зберігається 20 боєприпасів.
«Вона перевершує стандартні 120-мм танкові гармати НАТО за дальністю стрільби та влучністю. Гармата має на 50% більш ефективну дальність і використовує нещодавно розроблені боєприпаси APFSDS та боєприпаси з програмованим повітряним вибухом. Під час випробувань цей танк зумів випустити три снаряди за 16 секунд. Максимальна скорострільність з такими показниками може становити близько 10 пострілів на хвилину», — кажуть у виданні.
Система управління вогнем оснащена штучним інтелектом. Це дозволяє автоматично виявляти та ідентифікувати цілі.
У якості додатково озброєння встановлено спарений з гарматою 12.7 мм кулемет. Також 7.62 мм кулемет розмістили на башті — він може підійматися на кут до 85° вгору. Це дозволяє вражати низько літаючі вертольоти та безпілотники.
Однак це не всі фішки з озброєння: броньовик обладнано двома модулями для запуску ізраїльських дронів-камікадзе HERO 120. Вони забезпечують здатність наносити удари поза межами видимості. Ці модульні пускові також можна переналаштувати під інші безпілотники.
Броня майже не відрізняється від леопардівської: зварений сталевий корпус, над передньою дугою композитний захист. Є модулі з пасивною бронею, які можна легко замінити у разі пошкодження. З нового — сенсорні модулі, які убезпечують від теплових снарядів, а також багато протитанкових ракет.
«Сучасні основні бойові танки вже досягли свого ліміту ваги, і далі суттєво підвищити броньовий захист неможливо. Тому німецькі розробники з Rheinmetall зробили акцент на системі активного захисту та мережевих можливостях», — пояснили експерти з озброєння.
Для керування танком достатньо екіпажа з трьох людей, адже більшість систем автоматизовані. Це командир, навідник та водій. При цьому передбачено місце для четвертого члена, наприклад, це можу бути спеціальний оператор для безпілотників.
Раніше Заборона розповідала про запит України на танки Leopard 2, поставки яких таки розблокувала Німеччина, а також про те, які країни вже погодилися допомогти з озброєнням.
Читати більше новин в Telegram