Читаєте зараз
НБУ знизив облікову ставку: на що це впливає

НБУ знизив облікову ставку: на що це впливає

Ilona Kivva
Автор:

Національний банк України знизив облікову ставку до 13% із 14 червня 2024 року. Вона почне діяти з 14 червня, повідомили у НБУ.

«Це рішення правління Нацбанку враховує поточний баланс ризиків, стримані показники інфляції та триваюче поліпшення інфляційних очікувань. Ще один крок зі зниження облікової ставки узгоджується зі збереженням захисту гривневих заощаджень від інфляції та водночас сприятиме подальшому пожвавленню кредитування, що важливо для відновлення економіки», — йдеться у заяві регулятора.

В НБУ пояснили, що після тривалого періоду зниження інфляція в квітні залишалася незмінною. В травні вона несуттєво зросла – до 3.3% у розрахунковому рахунку. Такі темпи зростання були нижчими, ніж очікував український центробанк. Базова інфляція натомість відповідала прогнозу і становила 4.4%. В наступні місяці очікується помірне пришвидшення інфляції та її вихід за межі цільового діапазону до кінця року. 

«Для збереження контролю над інфляційними очікуваннями, утримання помірної інфляції цього року та її повернення до цільового діапазону 5% ± 1 відсотковий пункт. Нацбанк продовжуватиме політику захисту гривневих заощаджень від знецінення, а також покриватиме структурний дефіцит валюти та згладжуватиме надмірні курсові коливання для стійкості валютного ринку. Міжнародна допомога та внутрішні заходи з мобілізації фінансових ресурсів дадуть змогу забезпечити значні видатки державного бюджету», — пояснили в українському центробанку.

Цікаво! Облікова ставка – це показник, що визначає відсоток, під який Нацбанк надає кредити комерційним банкам. Від нього залежать відсоток, під який банки надаватимуть кредити, та депозити фізособам, а також бізнесу. Також це один із методів стримування інфляції.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій