Читаєте зараз
Німеччина змінила правила перебування для українців: кого конкретно стосується

Німеччина змінила правила перебування для українців: кого конкретно стосується

Ilona Kivva
Автор:
  • З 1 вересня 2022 року повертається обмежений термін перебування для українців.
  • Для тих, хто оформив статус тимчасового захисту, нічого не зміниться.
  • Тим, хто не оформив будь-який дозвіл на перебування в Німеччині, потрібно буде терміново це зробити. 

Уряд Німеччини ввів облікову систему для українських біженців. Це допоможе відстежувати, хто скільки вже знаходиться у країні. Тим, хто в’їхав по безвізу і протермінував його, пропонують два варіанти: оформити статус тимчасового захисту або виїхати.

Заборона розповідає про змінені правила перебування українців у ФРН.


Біженці з України у Німеччині: що зміниться з 1 вересня

До 24 лютого 2022 року діяла угода про безвіз, яка давала можливість українцям вільно в’їжджати у Німеччину на термін до 90 днів. Довше знаходитися можна було тільки зі спеціальним дозволом, наприклад, посвідкою на проживання. Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну уряд Німеччини тимчасово скасував цю вимогу, але з 1 вересня 2022 року її повернуть.

Важливо! Для тих, хто вже оформив статус тимчасового захисту, нічого не зміниться. Оновлені правила стосуватиметься тільки тих українців, що перебувають у Німеччині по безвізу. 

Це працюватиме так: 

Читати більше новин в Telegram
  • з 1 вересня українські біженці у Німеччині мають зареєструватися — їх внесуть у спеціальний реєстр;
  • таким чином уряд ФРН буде відстежувати, скільки днів людина вже знаходиться у країні;
  • до закінчення 90-денного періоду потрібно подати заявку на тимчасовий захист чи іншу форму притулку. Або після закінчення терміну виїхати з країни не менше як на 90 днів;
  • ті, у кого станом на 31 серпня 2022 року вже закінчується/закінчився безвіз, мають до 1 вересня оформити статус тимчасово захисту або виїхати з країни.

«Якщо ви маєте українське громадянство, перетин кордону має бути спрощеним та небюрократизованим. Водночас існує зацікавленість у швидкому відстеженні тимчасових переселенців. Тому зареєстрованим потрібно бути одразу після в’їзду до Німеччини, наприклад, це можна зробити, подаючи заявку на дозвіл на проживання у міграційних органах», — пояснили в уряді ФРН.

Раніше Заборона розповідала про зміни у правилах проживання у Польщі для українських біженців, які почали діяти з липня 2022 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій