Нові телефони можуть залишити без Google
- В середині вересня 2023 року Верховний суд США розпочне розгляд справи проти техногіганта, відкритої в жовтні-2020.
- В разі програшу Гуглу заборонять завчасно встановлювати свої продукти на нові телефони.
- Схожий прецедент був щодо Microsoft у 1998 році. Тепер вона більше не може укладати ексклюзивні контракти з виробниками техніки.
Міністерство юстиції США звинуватило Google у захопленні монополії на ринку. За роки свого існування пошуковик став найпопулярнішим у світі — ним користуються майже 91% людей. Хоча в компанії заявляють, що налаштування в своєму телефоні може змінити кожен, експерти вказують, що багато людей не знають про цю опцію.
Заборона розповідає про судовий процес щодо гіганта ІТ-ринку.
Монополія гуглу: деталі позову Мін’юсту
Завдяки угодам з техногігантами Apple, Samsung і Mozilla, Google став пошуковою системою за замовчуванням. Мін’юст США вважає, що саме багатомільярдні виплати партнерам завадили іншим пошуковикам завоювати більшу частку в індустрії, пише The New York Times.
Звинувачення у монополізації включають й інші продукти компанії: Gmail, Гугл Карти, Гугл Диск, Meet, Google Фото та Chrome автоматично встановлюються на більшість нових телефонів. Щоб зберегти право на першість, Google платила від $8-12 млрд на рік за кожну угоду.
В компанії заявили, що їхні домовленості з партнерами не є ексклюзивними, адже пошукову систему можна змінити у будь-який момент. Але експерти з антимонопольного законодавства вважають опцію вибору недоступною, адже багато користувачів навіть не знають про цю можливість.
Читати більше новин в TelegramGoogle може програти суд: які наслідки
Згідно з даними компанії Similarweb, Google за роки існування завоював майже 91% ринку пошукових систем у всьому світі. Якщо компанія програє справу, це може підірвати її авторитет і вплив у технологічній індустрії. У 1998 році схожі звинувачення висували проти Microsoft, яка після програшу значно втратила позиції на ринку через заборону укладати ексклюзивні угоди з виробниками техніки.
У разі перемоги Мін’юст також може змусити Google змінити свої контракти з виробниками телефонів та браузерів: компанії більше не дозволять бути пошуковиком за замовчуванням. Натомість користувачу під час першого налаштування пристрою пропонуватиметься вибір з декількох систем. Те саме буде й з іншими застосунками компанії.
Судова справа є тривожним сигналом для подібних технологічних гігантів — Apple, Amazon і Meta. Інші країни зможуть використовувати національні антимонопольні закони для їхнього стримування.
Раніше Заборона розповідала про судовий позов уряду США проти SpaceX: компанія з 2018 року впровадила дискримінаційні принципи працевлаштування.
Читати більше новин в Telegram