Оборудка в університеті Харкова: у чому підозрюють проректора вишу
Правоохоронці викрили схему розкрадання державних коштів керівництвом одного вишів міста. Троє фігурантів отримали підозри, двоє з них — проректор та директор місцевої фірми, повідомляє Харківська обласна прокуратура.
За даними слідства, у 2012 році проректор з науково-педагогічної роботи університету товаришував із директором підприємства, яке ремонтувало будівлю вишу. Тоді посадовець університету запропонував директору підібрати на посади фіктивних робітників закладу. Очільник фірми погодився та доручив цю задачу виконробу.
Так, з 2012 по 2023 роки на роботу до вишу прийняли дев’ятьох людей — вони обіймали посади робітників з обслуговування приміщень. Серед них, зокрема, були родичі та знайомі організаторів оборудки.
«Мертві душі не знаходились на робочих місцях та не виконували функціональні обов’язки, однак щомісячно їм нараховували заробітну плату та премії. Фігуранти знімали нараховані суми із зарплатних банківських карток фіктивних робітників вишу та привласнювали ці гроші. Загальна сума необґрунтовано нарахованих та виплачених заробітних плат та премій становить майже 14.3 млн гривень», — кажуть в прокуратурі.
Поки діяла схема, головний фігурант справи декілька разів міняв посади в університеті. З 2012 по 2018 рік він був проректором з науково-педагогічної роботи, з 2018 по 2023 роки — ректором, а з травня 2023 року — першим проректором вишу. Тепер суд відсторонив його від посади.