Одружитися — ні, але заяву подати можна: у Дію додадуть шість послуг
- Після 24 лютого 2022 року низка функцій була закрита, аби захистити персональні дані.
- В лютому 2023 року кілька сервісів проходять бета-тестування.
- Можна буде, зокрема, отримати витяги судових рішень. Вони матимуть таку ж юридичну силу, як і паперові.
У застосунку, а також на вебпорталі Дія з’явиться шість послуг. Більша частину з них запустять вперше, але є і ті, які були тимчасово недоступними. Однією з нових функцій стане можливість подати заяву на реєстрацію шлюбу онлайн. Всі попередні процедури можна буде пройти у додатку і прийти вже одразу на церемонію.
Заборона розповідає про велике оновлення у державному застосунку.
Розмитнення судові рішення і заміна прав: як працюватимуть послуги
Міністерство цифрової трансформації анонсувало запуск низки онлайн-сервісів на Єдиному порталі державних послуг. Всі вони вже проходять бета-тестування, тому мають найближчим часом (точна дата невідома) запрацювати повноцінно.
Це буде:
- заява на шлюб;
- заміна посвідчення водія;
- скасування належного користувача;
- витяг про несудимість;
- судові рішення;
- розмитнення авто.
«Одразу після анонсу бета-тестування заяви на шлюб у Дії українці активно відреагували в соцмережах. Одружитися в застосунку все ще неможливо, але подати заяву на реєстрацію шлюбу зовсім скоро буде можна. Отримання послуги триватиме до 15 хвилин. Це з урахуванням часу на вибір формату церемонії, місця, часу й інших деталей», — розповів очільник Мінцифри Михайло Федоров.
Читати більше новин в TelegramВсі попередні процедури з реєстрації шлюбу можна буде пройти онлайн: подача заяви (один подає, обоє підписують електронним підписом), сплата держмита, підтвердження квитанції. Тобто у РАЦС треба буде прийти вже виключно на саму церемонію.
Заміна посвідчення водія була доступна у застосунку з 2021 року, але після початку повномасштабного вторгнення її прибрали. Тепер послугу відновлять, але вже з удосконаленнями.
Скористатися нею зможуть ті, хто користується тимчасовими водійськими правами, а також люди, які втратили чи пошкодили документ. Обміняти посвідчення можна буде не тільки з ID-паспортом, як було раніше, а й закордонним паспортом чи посвідкою на постійне або тимчасове проживання для іноземців.
Також важливо, що не обов’язково замовляти пластикову картку (у такому разі її все одно треба самостійно забрати у сервісному центрі МВС). Можна обрати також digital first — буде видано тільки електронний формат. За бажанням фізичний документ можна буде отримати пізніше.
Скасування належного користувача — це по суті додаткова функція до шерингу техпаспорта, який вже працює у додатку. Річ у тім, що поділитися свідоцтвом про реєстрацію автівки можна онлайн, а от скасувати послугу нині можна, тільки особисто написавши заяву в сервісному центрі МВС. Інакше право на користування машиною діятиме до закінчення терміну, на який його призначили. Скасування користувача дозволить власнику авто та людині з доступом то документа видалити його.
«Також тестуємо один із найпопулярніших документів серед українців — витяг про несудимість. Щорічно його отримують близько мільйона людей. Він необхідний при оформленні на роботу, усиновленні дитини чи в інших життєвих ситуаціях. Якщо ваші дані є у реєстрах, отримати витяг у Дії зможете протягом кількох хвилин. Уся необхідна інформація підтягнеться автоматично й нічого не потрібно вводити вручну», — пояснив Федоров.
У додаток підтягуватимуться і судові рішення, у яких фігурує користувач. Електронні документи можна буде онлайн вже з електронним підписом судді. Він матиме таку ж юридичну силу, як і паперовий.
Розмитнення авто, за словами міністра, одна з найбільш очікуваних послуг у Дії.
Як це відбуватиметься:
- у Дії потрібно буде ввести три характеристики: рік виготовлення авто, тип двигуна, його об’єм або потужність;
- система автоматично розрахує вартість розмитнення (ціна авто не враховуватиметься);
- сплатити мито можна буде онлайн.
Раніше Заборона про оформлення статусу ВПО та заявки на виплату через Дію.
Читати більше новин в Telegram