openDemocracy більше не буде висвітлювати війну в Україні: що сталося
- openDemocracy з 2001 року висвітлює проблеми з правами людини та соціальними правами.
- Найбільші національні та світові ЗМІ часто використовують історії openDemocracy. У 2022 році це були AFP, Al Jazeera, BBC News, Daily Mail, The Washington Post та інші.
- Відділ, що висвітлював війну в Україну, вимушений закритись через брак довгострокового фінансування.
Команда висвітлювала ситуацію в Україні від початку російського вторгнення у 2014 році. А вже 24 лютого 2022 року oD найняв журналістку Катерину Фарбар, яка показувала повномасштабне вторгнення із середини.
Заборона розповідає про авторитетне медіа.
oDR: чому закриваються
OpenDemocracy закриває відділ oDR (openDemocracyRussian) через брак фінансування. У зв’язку з цим медіаплатформа перестане висвітлювати війну Росії проти України, йдеться в офіційній заяві oD.
Проєкт більше десятиліття транслював проблеми країн колишнього Радянського союзу, зосереджуючись на правах людини та соціальних правах. Видання працювало також російською для аудиторії в регіоні.
Читати більше новин в TelegramКоманда висвітлювала ситуацію в Україні від початку російського вторгнення у 2014 році. А вже 24 лютого 2022 року oDR найняв журналістку Катерину Фарбар, яка показувала повномасштабне вторгнення із середини.
«Наша редакційна програма була унікальною в медіапросторі — високоякісна робота з тонкими нюансами, яка мала широку професійну привабливість, але її вели найбільш віддані журналісти та письменники з України, Росії та ширшого регіону», — сказав головний редактор oDR Томас Роулі.
З кінця 2022 року openDemocracy просив читачів фінансово підтримати проєкт. Понад 1400 людей відгукнулись і задонатили, але додаткового фінансування знайти так і не вдалось. Проєкт завершить свою роботу 31 грудня 2023 року.
openDemocracy: що за ресурс
oD — це незалежна медіаплатформа, яка фінансується переважно грантами та пожертвами. Щорічний трафік складає близько 7 млн відвідувань на рік. Штаб-квартира oD знаходиться у Лондоні, а журналісти працюють на чотирьох континентах, повідомляє офіційний сайт openDemocracy.
Платформа почала випускати публікації 2001 року та вперше отримала визнання після теракту 11 вересня, коли один із репортерів висвітлював події в самому епіцентрі.
Найбільші національні та світові ЗМІ часто використовують історії openDemocracy. У 2022 році це були:
- AFP;
- Al Jazeera;
- BBC News;
- Daily Mail;
- El País;
- Financial Times;
- Forbes;
- The Independent;
- The Telegraph;
- The Times;
- The Washington Post та інші.
«openDemocracy є провідним незалежним вебсайтом про глобальні поточні події, який пропонує стимулюючий, критичний аналіз, сприяє діалогу та дебатам щодо питань глобального значення та об’єднує громадян з усього світу», — йдеться на сайті бібліотеки Конгресу США.
Раніше Заборона розповідала про закон в ЄС, який дозволить урядам шпигувати за журналістами. Стежити можуть завдяки ізраїльському програмному забезпеченню Pegasus.
Читати більше новин в Telegram