Оппенгеймер, Барбі і не тільки: названо переможців Golden Globe Awards 2024
- Голлівудська асоціація іноземної преси визначилась із лауреатами 81-ї премії Золотий глобус.
- Найкращим драматичним фільмом став «Оппенгеймер» Крістофера Нолана.
- «Барбі» не вдалось перемогли в категорії найкращого мюзиклу.
«Барбі» Ґрети Ґервіґ відмітили за касові досягнення та музику від Біллі Айліш, проте більше нагород фільм не отримав. Лише однією відзначили епічний фільм Мартіна Скорсезе «Вбивці квіткової повні». Також нагороджено кінострічку-переможницю каннського кінофестивалю «Анатомія падіння».
Заборона розповідає про відкриття сезону нагород у Голлівуді 2024 року.
Золотий глобус 2024: лауреати
Голлівудська асоціація іноземної преси (HFPA) оголосила переможців 81-ї премії «Золотий глобус». Нагороди вручалися у 27 категоріях: 14 у кіно і 13 в телебаченні.
Найкращою драмою став «Оппенгеймер» Крістофера Нолана — байопік, заснований на документальній книзі Кая Берда «Тріумф і трагедія Американського Прометея». Фільм зібрав ще 4 нагороди, що стало найкращим результатом 81-ї премії.
Найкращою чоловічою роллю драми отримав Кіліан Мерфі за свою роль в «Оппенгеймері», а головною жіночою — Лілі Гладстон за роль у «Вбивцях квіткової повні» Мартіна Скорсезе. Ця перемога стала єдиною для великої драми про вбивство корінного населення Америки.
Читати більше новин в TelegramНайкращим мюзиклом або комедію журналісти визнали «Бідолах» Йоргоса Лантімоса. У цій номінації стрічка змагалась за увагу журналістів разом із «Барбі», тож досягнення важко не відмітити. Режисер «Лобстера» та «Фаворитки» на цей раз створив справжню казку з Еммою Стоун. Вона, до речі, отримала найкращу жіночу роль в мюзиклі або комедії.
Кращим фільмом не англійською мовою став детектив «Анатомія падіння» Жустін Тріє. Кінострічка отримала головну нагороду Каннського кінофестивалю у 2023 році та не лишилась непоміченою голлівудськими журналістами.
Найкращого режисера отримав Крістофер Нолан за «Оппенгеймера», а за сценарій відмітили Жюстін Тріє («Анатомія падіння»).
Іншими лауреатами 81-ї премії «Золотий глобус» стали:
- Найкраща чоловіча роль у мюзиклі або комедії — Пол Джаматі «Залишені»
- Найкращий анімаційний фільм — «Хлопчик і чапля» Хідео Міядзакі.
- Найкраща чоловіча роль другого плану — Роберт Дауні-молодший, «Оппенгеймер».
- Найкраща жіноча роль другого плану — Да’Він Джой Рендольф, «Залишені».
- Найкращий драматичний серіал — «Спадкоємці».
- Найкращий серіал у жанрі мюзикл або комедія — «Ведмідь».
- Найкращий мінісеріал або телефільм — «Сварка».
- Найкраща чоловіча роль у драматичному серіалі — Кіран Калкін, «Спадкоємці».
- Найкраща жіноча роль у драматичному серіалі — Сара Снук, «Спадкоємці».
- Найкраща жіноча роль у телевізійному серіалі у жанрі мюзикл або комедія — Айо Едебірі, «Ведмідь».
- Найкраща чоловіча роль у телевізійному серіалі у жанрі мюзикл або комедія — Джеремі Аллен Вайт, «Ведмідь».
- Найкраща акторка мінісеріалу, антології або фільму для телебачення — Алі Вонг, «Сварка».
- Найкращий актор мінісеріалу, антології або фільму для телебачення — Стівен Йон, «Сварка».
- Найкраща оригінальна музика до фільму — Людвіг Ґоранссон, «Оппенгеймер».
- Найкраща оригінальна пісня — «What Was I Made For?» Біллі Айліш («Барбі»).
- Найкраще стендап-шоу для телебачення — Рікі Джервейс, «Армагеддон».
- Касові досягнення — «Барбі».
Дві останні категорії були новими у 2024 році. Варто зазначити, що попри рекордну кількість номінацій, фільм «Барбі» отримав лише дві нагороди. Журі відмітило касові досягнення фільму, який зібрав в прокаті $1.4 мільярди. Рекордсменом 81-ї церемонії став «Оппенгеймер», ставши лауреатом у 5 категоріях.
Golden Globe Awards: що за премія
Golden Globe — американська кінопремія, яку щорічно вручає Голлівудська асоціація іноземної преси (HFPA) за досягнення в кінематографі. Вона існує з 1944 року.
В індустрії розваг Золотий глобус вважається другою за важливістю нагородою після Оскара. На відміну від нього, Golden Globe нагороджує не тільки фільми, а й телесеріали.
Вибір переможця відбувається шляхом голосування. У ньому беруть участь 86 провідних журналістів, які спеціалізуються на тематиці Голлівуду. Всі вони мають бути членами HFPA.
Премію неодноразово піддавали критиці. У 2022 році вручення нагород відбувалось без участі знаменитостей. Також нагородження не транслювали по телебаченню. Причиною стало звинувачення у недостатній інклюзивності серед членів HFPA. Зокрема, йшлося про відсутність расового розмаїття серед людей з правом голосу, пише NBC.
Інший скандал пов’язаний із розслідуванням The Los Angeles Times про фінансові схеми HFPA. Як повідомляло видання, розміри гонорарів її членів, найімовірніше, суперечили законодавству США. За 2019 рік вони загалом отримали $2 мільйони.
Раніше Заборона розповідала про книжкову премію Букера. Лауреатом авторитетної премії став ірландець Пол Лінч із романом про країну, яка стоїть на межі диктатури.
Читати більше новин в Telegram