У ніч на 20 серпня можна було спостерігати у небі Осетрову повню. Незвичайна назва пов’язана з осетровими рибами, які водяться у Великих Американських озерах у цю пору року.
Явище спостерігали у всіх куточках планети. По своїй суті це був блакитний Супермісяць. Термін не має нічого спільного з кольором, а стосується третього повного Місяця в астрономічному сезоні з чотирьох. Супермісяць, тим часом, відноситься до повного Місяця, який виникає, коли він знаходиться ближче до Землі на своїй орбіті, що призводить до трохи більшого та яскравішого вигляду.
Такі повні трапляються раз на два-три роки. Останні такі сезонні явища помічали в жовтні 2020-го та серпні 2021 року. Очікується, що наступного разу супутник Землі набуде унікального вигляду у травні 2027 року.
Наукова спільнота досі сперечається щодо визначення Супермісяця. Ключова характеристика — це відстань супутника до Землі. Він має досягнути найближчої точки на своїй орбіті, відомої як перигей — це приблизно 363 711 кілометрів. Завдяки цьому космічне тіло може виглядати на 7% більшим за звичайний повний місяць.
Поділитись:
Сподобався матеріал?
Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій
Редакція Заборони — незалежне українське медіа, яке не отримує гроші від політиків, держави чи олігархів.
Ми робимо якісну, неупереджену журналістику на суспільно значущі теми, і прагнемо доносити достовірну та прозору інформацію до читача.
Підпишіться на Заборону, щоб мати доступ до якісних і яскравих історій, розслідувань, експлейнерів і думок. Ви можете підтримувати нас щомісяця, річною сумою або зробити одноразовий внесок. Обирайте, як вам зручніше підтримувати Заборону, аби редакція продовжувала робити контент для вас.