Читаєте зараз
Освіта на часі: де навчатися на бойового медика та юриста?

Освіта на часі: де навчатися на бойового медика та юриста?

Editorial office
Автор:

З війною в Україні низка професій справедливо вийшла на перший план. Одна з них — це бойовий медик. І попри те, що здається, що таке навчання потребує років, є можливість навчитися всього потрібного значно швидше, при цьому не втрачаючи якості освіти. Заборона запитала освітню платформу Buki, чому юристи та бойові медики — такі перспективні зараз професії, та як усім охочим опанувати необхідні навички.


Юристи та лікарі в Україні: наскільки важливі ці професії в умовах війни?

Напад росіян змусив усіх українців жити в стресових умовах. Постійні обстріли, відключення світла і не тільки — все це наслідки збройної агресії РФ. Відповідно, до деяких професій зараз набагато більше уваги через їхню суспільну значущість.

Які лікарі найбільш потрібні зараз?

Зараз на одні з головних ролей вийшли лікарі, які рятують поранених воїнів та постраждалих від обстрілів. При цьому лікарям також доводиться проявляти героїзм — часом не менший, ніж військовим: працювати під обстрілами, оперувати попри відсутність світла. 

Окрім звичних нам лікарів, яких ми обходимо раз на рік, зараз в Україні вимушено здобули популярність такі спеціальності як бойовий медик, військовий лікар, хірург, реабілітолог та психолог. Найбільш небезпечна з них (і така, що не потребує медичної освіти) — це бойовий медик, який працює прямо на полі бою, рятуючи українських воїнів, надаючи першу допомогу та доставляючи їх у найближчі медичні заклади.

Для решти лікарських професій необхідна ретельна підготовка. Військові лікарі займаються безпосередньо лікуванням поранених. Їм необхідна медична освіта, адже від них залежить процес лікування постраждалих на полі бою чи у прифронтових містах.

Читати більше новин в Telegram

Хірурги відіграють ключову роль в порятунку життя військових та цивільних. Вчасна операція часто може запобігти майбутній інвалідності чи серйозній шкоді здоров’ю. Навіть при втраті кінцівки є можливість отримати протез, який замінить майже весь функціонал втраченої частини тіла.

А реабілітологи допомагають відновитись після хірургічних втручань — людям необхідно пропрацювати м’язи, які могли просто забути, як мають рухатись. Насамкінець залишився психолог — до них звертаються не лише безпосередні свідки насилля, але і просто люди, що переживають стрес, якого в житті українців зараз чимало. Щоб працювати за однією з цих спеціальностей, необхідно здобути відповідну освіту, бо інакше можна лише нашкодити. 

Як юристи рятують українців?

Ще одна спеціальність, яка набула особливої значущості в сучасних українських умовах, — це юриспруденція. Зараз виникає дуже велика кількість ситуацій, де без юристів не обійтись: хтось втратив домівку через російські обстріли, хтось не може отримати соціальні виплати попри те, що їхні чоловіки чи діти перебувають на фронті. Також актуальними лишаються питання трудового, міграційного, кримінального, цивільного права.


Головною проблемою українців залишається правова неосвіченість. Багато хто заявляє, що знає свої права, але насправді це не завжди так. Саме через нестачу цих знань в Україні не покращується судова система — більшість винуватців не відповідають перед законом за свої правопорушення. Або ж компанії не надають клієнтам послуги, як зобов’язались.

Таке часто трапляється зі страховиками, які намагаються уникати виплат постраждалим у ДТП — вони затягують справу чи взагалі відмовляють клієнту, знаходячи абсурдне виправдання. Знання прав дозволило б багатьом або уникнути таких проблем, або і взагалі засудити недобросовісну компанію.

Звісно, це не єдиний випадок, де необхідні знання юриспруденції. Виправити ситуацію могло б поглиблене вивчення права, адже шкільних чи університетських знань часто недостатньо. Якщо у вас немає бажання вчитись саме на юриста, то можна знайти репетитора, який допоможе підтягнути знання у цій сфері.

Загалом саме ці професії — лікар та юрист — потребують чималої освітньої підготовки. Проте вони приносять багато користі суспільству, тож наявність спеціалістів у цих сферах критична для України. Якщо ви мали сумніви щодо вибору професії, проаналізуйте, чи тягне вас до однієї з цих, оцініть плюси та мінуси і свою готовність до непростого навчання.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій