Перші Gepard вже нищать окупантів на передовій: чим особливі німецькі «котики»
- Німецький уряд пообіцяв ЗСУ Гепарди ще 26 квітня 2022 року, але через недостатню кількість боєприпасів передача постійно відкладалася.
- Проблему допомогла вирішити Норвегія, яка погодилася виготовляти снаряди та напряму передавати їх Україні.
- Загалом українські воїни мають отримати 30 артустановок, 15 з яких очікуються найближчим часом.
У розпорядження Збройних сил України від Німеччини надійшли перші зенітні гармати Gepard. Техніка призначена для захисту бойових підрозділів, військ та важливих об’єктів від повітряних атак ворога. Артустановка дуже потужна і здатна видавати до 550 пострілів за хвилину. Крім того, її двигун і трансмісію можна замінити за 20 хвилин в польових умовах, що вкрай важливо на передовій.
Заборона розповідає про довгоочікувані німецькі САУ.
ЗСУ отримали партію довгоочікуваних Гепардів
Україна 25 липня 2022 року отримала від Німеччини перші три самохідні артилерійські установки Gepard з 30 обіцяних, повідомив в ефірі Єдиних новин міністр оборони України Олексій Резніков.
«Це зенітно-ракетні комплекси, до яких нам передані кілька десятків тисяч набоїв. І відповідно, ми очікуємо 15 Гепардів, три з яких [25 липня 2022 року] заїхало в Україну, і вони вже в розпорядженні ЗСУ», — сказав очільник оборонного відомства.
Також Резніков зазначив, що Україна веде переговори з кількома країнами щодо передачі ЗСУ інших німецьких «котиків» — основних танків Бундесверу Leopard. За планом, це буде декілька десятків бронемашин цього типу, на яких спочатку проводитиметься навчання українських танкових екіпажів, найімовірніше, у країнах Балтії. Домовленість на використання полігонів, за словами українського міністра оборони, вже є. За такою ж схемою Україна має намір домовитися і про іншу техніку, наприклад, американські Abrams.
Читати більше новин в TelegramНімеччина знайшла виробника боєприпасів для Гепардів
Німецький уряд пообіцяв поставити в Україну Gepards ще 26 квітня 2022 року після конференції в Рамштайні. Спочатку йшлося про 50 САУ, але через недостатню кількість боєприпасів передача Україні техніки неодноразово відкладалася.
Федеральний уряд Німеччини шукав виробника, який зможе створювати додаткові снаряди для зенітних установок. В результаті постачальника вдалося знайти у Норвегії. За домовленістю, країна напряму відправлятиме боєприпаси в Україну.
13 липня уряд ФРН опублікував список зброї, яка готується для передачі ЗСУ. Серед обіцяної техніки були і довгоочікувані Gepard, але їх кількість скоротили до 30 одиниць. Зазначимо, що зброя надається Україні виключно за умови вміння керувати нею, тому в Німеччині проходять навчання українських військових з використання Гепардів.
САУ Gepard: що за техніка
Самохідні зенітні гармати Gepard надійшли на озброєння Бундесверу в 1973 році. Окрім Німеччини, САУ знаходяться на озброєнні Бразилії, Чилі, Йорданії, Румунії та Нідерландів, пише Military Today.
Основне завдання — захистити бойові підрозділи, війська та ключові об’єкти від повітряних атак.
Основні характеристики артустановки:
- заснована на базі шасі основного бойового танка Німеччини Leopard;
- оснащена подвійними 35-мілімітровоми гарматами;
- має два радари зони дії до 15 км: пошуковий та відстежувальним (діють комплексно);
- максимальна скорострільність — 550 пострілів за хвилину;
- боєкомплект — 640 бронебійно-запалювальних снарядів для стрільби по повітряних цілях і 40 бронебійних для враження наземних цілей;
- броня захищає від гармат малого калібру;
- екіпаж — 3 людини: командир, навідник і водій.
Важливою для бойових умов особливістю є те, що двигун і трансмісію системи можна замінити за 20 хвилин в польових умовах.
Раніше Заборона розповідала про особливості танків PT-91 Twardy, які у великій кількості Польща передала Збройним силам України. Бронемашини є версією основних радянських танків Т-72, але зі значними вдосконаленнями.
Читати більше новин в Telegram