Підозрюваний в нападі на Устименка воював на Донбасі. Його заарештували
Київський районний суд Одеси заарештував без права внесення застави підозрюваного в нападі на члена громадської ради НАБУ, лідера одеського осередку «Автомайдану» Віталія Устименка. Він виявився мешканцем Кривого Рогу. Його вік та мотиви наразі не повідомляються. Про це повідомляє прес-служба суду.
Читайте також: В Одесі невідомі напали на члена Ради громадського контролю НАБУ
За версією слідства, 5 червня на вулиці Фонтанська дорога в Одесі двоє підозрюваних та їхній поплічник напали на Віталія Устименка. Йому завдали кілька ударів колючо-ріжучим предметом. Чоловік залишився живий, оскільки пручався. У результаті підозрювані втекли з місця злочину, а постраждалого відразу госпіталізували.
Підозрюваний Станіслав Р. заперечує свою причетність до нападу. Він також заявив у суді, що воював на Донбасі і є військовослужбовцем 54-ї окремої механізованої бригади.
Читайте також: В Україні почастішали напади на активістів та журналістів. Згадуємо найгучніші за цей рік
Читати більше новин в TelegramВодночас Київський районний суд Одеси заарештував другого підозрюваного – Юрія М. Його будуть утримувати до 17 листопада без права застави. Також з’явилася інформація, що обидва підозрюваних – колишні бійці полку «Азов» та члені організації «Національний корпус», але прес-служби «Азову» та «Нацкорпусу» цю інформацію спростовує.
Нагадаємо, 25 вересня правоохоронці затримали двох нападників на Устименка. Це сталося в Донецькій і Дніпропетровській областях. Устименко відомий в Одесі своєю участю в протестному русі проти «свавільних дій міської влади», зокрема, мера міста Геннадія Труханова. Через два тижні після замаху Устименку надали державну охорону.
Звернення Гандзюк до громадськості та влади
Працівниця Херсонської міськради, активістка Катерина Гандзюк уперше після нападу на неї опублікувала відеозвернення до громадськості та української влади. Відео опублікувало «Громадське».
«Так, я знаю, що виглядаю зараз погано. Але, принаймні, мене лікують. Мене лікують добре українські лікарі. І я точно я знаю, що я виглядаю зараз набагато краще, ніж виглядають в Україні справедливість і правосуддя. Тому що їх сьогодні не лікує ніхто. Гандзюк – це не просто моє прізвище. Це прізвище в ряду 40 інших прізвищ постраждалих від нападів, що сталися за останній рік. За останній рік в Україні сталося 40 нападів на громадських активістів. Замовники жодного з яких не були названі. Найгірше – половину з цього списку я знаю особисто. Це найбільше мене жахає: половина цього списку», – заявила Гандзюк.