Північнокорейські ракети на озброєнні РФ: експерт пояснив, що з ними не так
Характеристики балістичних ракет типу Hwasong-11 (KN-23/24), які виробляють на території КНДР, можуть дещо відрізнятись від офіційних. Такі висновки зробили українські спеціалісти після аналізу уламків, йдеться в матеріалі Заборони.
Росіяни застосовують озброєння Північної Кореї у війні проти України орієнтовно з кінця грудня 2023 року. Відкриті джерела демонструють такі дані щодо цих ракет:
KN-23
- максимальна дальність ураження — 690 кілометрів;
- бойова частина — 500 кілограмів;
- довжина — 7,5 метра.
KN-24
- максимальна дальність ураження — 410 кілометрів;
- бойова частина — 400–500 кілограмів;
- довжина — до 5,5 метра.
Однак уламки свідчать про невідповідність деяких характеристик, каже експерт з озброєнь, головний редактор Defense Express Олег Катков.
«Бойова частина KN-23 перевищує пів тонни та, за оцінками українських спеціалістів, становить від 500 до 1000 кілограмів. Західні аналітики вважали, що КНДР не може запускати ракети з вагою бойової частини пів тонни на 700 кілометрів. А виявилося, що може. І її вага навіть більша. Це означає, що оцінка аналітиками ракетних можливостей КНДР була заниженою», — пояснив експерт.
KN-23 потужніша за російський «Іскандер», аналогом якого її вважають. Північнокорейська розробка має спрощену систему наведення, якщо порівнювати з «Іскандером», що робить її менш точною за ракету виробництва РФ. Ба більше, ця система побудована на мікросхемах, 75% з яких є американськими, а решта походить з Європи та Азії.
«Цивільні мікросхеми не підпадають під експортний контроль, адже це навіть не товари подвійного призначення. І, попри найжорсткіші санкції, КНДР виробляє ракети, які є кращими, ніж їх оцінювали на Заході. До того ж я впевнений: якщо розібрати балістичну ракету Hwasong-17, там також буде дві треті мікросхем з Америки. А ця ракета націлена на США», — наголосив Катков.