Політика з протидії дискримінації та сексуальним домаганням
Виклад політики
ГО «Заборона медіа» прагне підтримувати атмосферу, яка заохочує і сприяє етичній та професійній поведінці всіх працівників та поваги до індивідуальних цінностей та свобод. Відповідно, ГО «Заборона медіа» дотримується цієї політики для запобігання та боротьби з дискримінацією та сексуальними домаганнями.
Заборона розробила ці процедури розгляду скарг, щоб створити середовище, вільне від дискримінації, переслідувань, помсти та насилля на сексуальному грунті.
Дискримінація чи переслідування за ознакою раси, статі і / або гендерної ідентичності, кольору шкіри, віросповідання, релігії, віку, національного походження, етнічної приналежності, інвалідності, ветеранського або військового статусу, сексуальної орієнтації, вагітності, генетичної інформації, сімейного положення, статусу громадянства або на будь-якій іншій юридично забороненій підставі є незаконними і підриває репутацію Заборони. Така дискримінація або переслідування порушує політику організації і не буде толеруватися.
ГО «Заборона медіа» забороняє дискримінацію, домагання, в тому числі сексуальне, сексуальні зазіхання та переслідування співробітників, стажерів, підрядників, волонтерів та інших третіх осіб, які співпрацюють з організацією. Це вважається формою неправомірної поведінки співробітників, і щодо осіб, які вчинили такі проступки, будуть застосовані санкції.
Це положення застосовується до всіх співробітників Заборони. Організація очікує, що співробітники управлінського рівня будуть прикладом належної поведінки для інших співробітників і будуть дотримуватися високих стандартів відповідальності. Менеджмент повинен не тільки утримуватися від дій, які порушують ці положення, але також утримуватися від будь-яких дій, які можуть здатися недоречними або продемонструвати легковажний підхід до забезпечення виконання цих положень.
Будь-яка форма помсти по відношенню до будь-кого, хто скаржився на дискримінацію, домагання (включаючи сексуальне / гендерне домагання), сексуальне насильство або повідомляв про них, або ж брав участь у розслідуванні такої скарги, не припустима за чинним законодавством і може призвести до дисциплінарної відповідальності.
Запити щодо цієї Політики можуть бути спрямовані виконавчій директорці або генеральній директорці.
Визначення
Дискримінація
Дискримінація – це несприятливе ставлення до будь-якого співробітника, засноване на фактичній або прогнозованій приналежності співробітника/-ці до певного соціального класу, категорії осіб, до яких він / вона належить або походить, а не на підставі його / її особистих заслуг, професійних якостей та досвіду.
Переслідування
Переслідування – це систематичне погане ставлення до окремої особи або групи з боку іншої особи або групи через його/її приналежність до певної категорії або через расу, стать і / або гендерну ідентичність, колір шкіри, віросповідання, релігію, вік, національне походження, етнічну приналежність, інвалідність, ветеранський або військовий статус, сексуальну орієнтацію, вагітність, генетику, сімейний стан або громадянство. Порушником може бути будь-хто, включно з керівником співробітника, керівником в іншій області, співробітником або особою, яка не є співробітником.
Приклади переслідування включають, але не обмежуються :
- Образливі або принизливі зауваження, словесні образи або інші ворожі дії, такі як обзивання, дражнення, знущання, приниження або висміювання іншої особи або групи.
- Расові натяки, принизливі зауваження про акцент людини або показ образливих символів символів, жестів.
- Небажані або недоречні фізичні контакти, коментарі, питання, загравання, жарти, епітети або вимоги.
- Фізичний напад або переслідування.
- Прояви або передача в електронному вигляді зневажливих, принизливих або ворожих матеріалів, коментарів.
- Небажання навчати, оцінювати, допомагати або працювати зі співробітником.
Ворожа робоча обстановка виникає в результаті ворожої поведінки, яке має на меті втручання в роботу працівника, або створює несприятливе для продуктивної праці токсичне робоче середовище.
Сексуальне / гендерне домагання
Сексуальне / гендерне домагання – це одна з форм дискримінаційного домагання. Сексуальний / гендерний утиск включає в себе утиск за ознакою статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності і статусу трансгендерів і відбувається, коли з працівником звертаються «менш шанобливо», ніж з іншими працівниками через його / її стать, піддаючи його/її небажаному словесному або фізичному прояву сексуального характеру. Це може бути викликано, наприклад, небажаними дотиками, образливими жестами або коментарями, запитаннями про сексуальне життя людини або розповіддю жартів із сексуальним підтекстом. Як правило, сексуальний / гендерний утиск описується як «вороже середовище» або «quid pro quo». Сексуальний / гендерний утиск, який створює «вороже середовище», складається з слів, знаків, жартів, розіграшів, залякування або фізичної поведінки, які мають сексуальну природу або які спрямовані на людину через його / її стать / ідентифікацію.
Сексуальні домагання – це також будь-які небажані словесні або фізичні загравання, відверті сексуально зневажливі висловлювання або дискримінаційні зауваження, зроблені кимось на робочому місці, які є образливими або небажаними для одержувача, які викликають у одержувача дискомфорт або приниження, або які заважають продуктивності роботи.
Сексуальнe / гендернe домагання Quid pro quo
Сексуальнe / гендернe домагання Quid pro quo – це ще одна форма сексуального / ґендерного домагання, яка виникає, коли особа, наділена владою, пред’являє сексуальні вимоги або запрошує сексуальні послуги в обмін на привілеї на роботі, постійну роботу або в якості основи для будь-якого іншого робочого рішення. Особа, що розглядається в такій ситуації, – це особа, яка може змінити або вплинути на умови, або привілеї працівника, тому що він / вона може вплинути на такі процеси, як найм, звільнення, просування по службі, дисциплінарні санкції, планування, навчання, оцінка або прийняття рішення про відшкодування шкоди цим працівником.
Одного випадку неналежної сексуальної поведінки досить, щоб підняти це до рівня сексуального / ґендерного домагання відповідно до правил Заборони. «Незначні зневаги» і / або «дрібні незручності», не можуть бути рівносильні сексуальному / гендерною переслідуванню. Однак така поведінка може, як і раніше, порушувати інші очікування щодо належної / професійної поведінки співробітників, встановлені Забороною, і, відповідно, може призвести до наслідків.
Що є «дрібними незручностями» або «незначними зневагами», буде залежати від обставин і залучених сторін, а також від характеру та тривалості поведінки. Ці положення не призначені для того, щоб бути кодексом ввічливості, а для запобігання забороненої дискримінації та переслідувань.
Сексуальні / гендерні домагання не обмежується фізичним місцем роботи і можуть відбуватися під час пов’язаних із Забороною заходів поза офісом і під час відряджень. Наприклад, телефонні розмови, імейли, смс, коментарі та меседжі у соціальних мережах, навіть якщо вони відбуваються за межами робочого місця і не в робочий час, або з використанням особистих пристроїв, також можуть являти собою переслідування.
Приклади сексуальних / гендерних домагань
Сексуальне / гендерне домагання – це небажана словесна або фізична поведінка на основі статі. Вона може включати: дотик, образливі жести або коментарі, питання про статеве життя людини або сексуальні зауваження про зовнішність людини, демонстративний показ сексуальних візуальних зображень або предметів на робочому місці, сексуальні жарти.
Прикладами забороненої поведінки і типів дій, які можуть бути незаконними сексуальними домаганнями, є:
Фізичні напади сексуального характеру, такі як:
- Зґвалтування, сексуальне насильство, розбещення або спроби здійснити ці напади.
- Навмисна або ненавмисна фізична поведінка сексуального характеру, така як дотик, щипання, поплескування, хапання, дотик до тіла іншого співробітника або тикання в іншого співробітника.
- Ворожі дії або звернення після отримання відмови у сексуальних контактах.
- Небажані сексуальні загравання, пропозиції або інші сексуальні коментарі, такі як:
- Запити сексуальних послуг, які супроводжуються прихованими або явними погрозами, пов’язаними з оцінкою ефективності роботи співробітника-позивача, просуванням по службі або іншими перевагами чи недоліками в роботі;
- Сексуально орієнтовані жести, шуми, зауваження, жарти та коментарі про сексуальність або сексуальний досвід людини.
- Сексуальні або дискримінаційні прояви або публікації деінде на робочому місці, такі як: демонстрація фотографій, плакатів, календарів, графіті, предметів, рекламних матеріалів, літератури, або інших матеріалів принизливого сексуального та порнографічного характеру на робочому місці або на комп’ютерах, по електронній пошті, мобільному телефону, соціальних мережах або аналогічних фізичних або цифрових локаціях.
- Вторгнення, руйнування або пошкодження робочого місця людини, інструментів або обладнання, або інше перешкоджання виконанню роботи.
- Саботування роботи співробітника.
- Знущання, крики або обзивання.
Сексуальне насильство
Сексуальне насильство – це сексуальний акт проти волі і без згоди працівника-позивача або в тих випадках, коли працівник-позивач не може дати згоду. Це включає в себе поведінку, яке вважається кримінальною відповідно до Кримінального кодексу.
Відплата / помста
Відплата / помста – це будь-який несприятливий вплив проти людини (заявника або працівника), тому що він або вона звинуватили в дискримінації або домаганні (включаючи сексуальне / гендерне домагання) і звернулися зі скаргою до Заборони, або ж брали участь в розслідуванні дискримінації при наймі на роботу (наприклад, внутрішнє розслідування або судовий процес), в тому числі в якості свідка. Відплата також включає несприятливі дії вжиті проти будь-кого, хто пов’язаний з людиною, яку дискримінують, наприклад, членів родини.
Приклади помсти включають в себе звільнення, пониження в посаді, відмова в просуванні по службі або будь-які інші несприятливі дії, які не дозволяють працівнику протистояти дискримінації.
Дискримінація, домагання (включаючи сексуальне / гендерне домагання), помста і сексуальне насильство на робочому місці неприпустимі. Така поведінка порушує організаційну політику Заборони, навіть якщо вона не є порушенням закону. Співробітники, що порушують ці положення, будуть піддані відповідному стягненню, яке може включати звільнення.
Скарга про дискимінацію, помсту, притиснення або сексуальне домагання
Будь-якому співробітнику, який вважає, що він/вона зазнали дискримінації, переслідування, включаючи сексуальне, помсту або сексуальне насильство; або співробітнику/ці, які були свідком такої дискримінації, переслідування, помсти або сексуального насильства, слід негайно повідомити про обставини відповідно до процедури, викладеної нижче.
Заборона може розслідувати поведінку членів команди, які порушують її керівні принципи, навіть за відсутності скарги, і при необхідності вживати заходів щодо виправлення становища.
Співробітник може подати скаргу будь-кому з осіб, перелічених нижче:
Після отримання скарги, отримувач має оперативно повідомити СEO та зібрати комісію із розгляду скарг. У жодному разі до комісії не може входити співробітник, на кого направлена скарга. Якщо скарга направлена на СEO, то повідомити потрібно фінансовій директорці.
Рекомендовано залучити наступних співробітників до комісії із розгляду скарг:
- контактну особу, яка отримала скаргу ,
- юриста Заборони ,
- СEO або фінансову директорку ,
- за можливості, керівника юніту / менеджера того, проти кого скарга .
Комісія має зібратися онлайн чи оффлайн впродовж 24 годин, якщо припадає на вихідні –впродовж 72 годин. Після першого обговорення отриманої скарги, у випадку запитань, комісія може попросити додаткову інформацію від скаржника. Проте, беручи до уваги особливу чуттєвість питання, члени комісії заохочуються до ґрунтовного продумання наступних кроків, щоб додатково не травмувати скаржника.
Впродовж 24 годин від моменту отримання скарги мають бути прийняті міри для забезпечення комфортного середовища праці для скаржника – уникнення необхідності робочого спілкування із кривдником. Якщо необхідно, кривдника відсторонюють від робочих обов’язків, повідомляючи про надходження скарги, до завершення розслідування та прийняття рішення.
Заборона рекомендує повідомляти про порушення не зволікаючи та чекаючи, що це минеться, щоб можна було оперативно реагувати та проводити розслідування, не залишаючи працівника на одинці з кривдником. Не існує фіксованого граничного терміну подачі скарг до Заборони про випадки дискримінації, переслідування, помсти або сексуального насильства.
Вирішення скарг
Комісія Заборони із прийому скарг має провести швидке, ретельне і неупереджене розслідування скарги. Впродовж 20 робочих днів, комісія має здійснити розслідування та прийняти рішення, забезпечуючи конфіденційність розслідування в максимально можливій мірі. Комісія може визнати за необхідне збільшити термін завершення розслідування при деяких обставинах. Комісія направить заявнику, передбачуваному порушнику і керівнику підрозділу повідомлення про продовження і, де це необхідно і доречно, надасть їм новий графік завершення розслідування.
Якщо в скарзі стверджується про можливе порушення організаційної політики, розслідування буде включати в себе співбесіду з обома сторонами, а також з особою, яка подала початковий рапорт, якщо виявляться розбіжності у версіях. Обидві сторони матимуть можливість бути почутими і представити інформацію.
Якщо комісія приходить до висновку, що мало місце порушення цієї Політики, відповідні супервайзери мають прийняти негайні та належні заходи щодо виправлення становища, включаючи дисциплінарні заходи.
Залежно від обставин дисциплінарні заходи можуть включати, але не обмежуються наступними:
- письмова або усна догана ,
- скасування привілеїв,
- лист з попередженням або відстороненням від посади,
- звільнення,
- інше рішення на розсуд комісії.
Якщо, вчинені дії є також порушенням кримінального кодексу, Заборона зобов’язана повідомити правоохоронні органи. Якщо дії є адміністративним порушенням, процес розслідування залишається суворо внутрішнім.
Обов’язки менеджерів і супервайзерів
Вкрай важливо, щоб менеджери і супервайзери не тільки дотримувалися, але і забезпечували дотримання цієї Політики. Керівники і супервайзери несуть особливий обов’язок попередженню та протидії дискримінації, переслідуванню, утискам чи сексуальному насильству. Весь управлінський персонал має жорсткі обов’язки і зобов’язаний негайно повідомляти про будь-яку дискримінацію, сексуальні домагання, які вони спостерігають, про які дізнаються від інших або підозрюють щодо співробітника.
Менеджери і керівники, які свідомо допускають дискримінацію, домагання (включаючи сексуальне / гендерне домагання), сексуальні зазіхання та / або помсту будуть притягнуті до відповідальності в дисциплінарному порядку.
Конфіденційність
Заборона буде зберігати конфіденційність скарги і конфіденційність залучених осіб в максимально можливій мірі, відповідно для проведення ретельного та повного розслідування і в межах, дозволених законом.
Політика не-відплати
Заборона жодним чином не буде вживати відповідних заходів проти особи, яка повідомляє про якесь порушення цієї Політики, бере участь в будь-якому розслідуванні або іншим чином виступає проти передбачуваної дискримінації, домагань, включаючи сексуальні, або помсти, в тому числі в якості свідка.
Заборона також не потерпить дій у відповідь з боку будь-якого співробітника. Відплата проти будь-кого, хто скаржиться, дає свідчення або допомагає в розслідуванні або судовому розгляді справи, пов’язаною з дискримінацією, переслідуванням, сексуальним насильством або помстою, є серйозним порушенням цієї Політики, а також закону.
Той, хто вважає, що він зазнав переслідувань, повинен негайно повідомити про це відповідно до процедури, передбаченій в цій Політиці, для подачі скарг на дискримінацію, домагання (включаючи сексуальне / гендерне домагання) або сексуальне насильство. Будь-яка особа, викрита у відповідних діях проти іншої особи, буде піддано такому ж дисциплінарному стягненню, передбаченому цією Політикою за інші порушення.
Сексуальний напад
Медичні, емоційні та юридичні потреби жертви сексуального нападу можуть відрізнятися від потреб інших осіб, які подали скарги. Тому працівники на яких був скоєний сексуальний напад, можуть, на додаток до подачі скарги відповідно до цієї політики, негайно повідомити про напад в поліцію і користуватися консультаціями та іншими послугами, доступними для жертв сексуальних нападів.
Відносини за згодою
Консенсусні або відносини за взаємною згодою не є сексуальними домаганнями згідно із законом та цими положеннями. Проте, якщо романтичні стосунки виникли між людьми, які знаходяться в одній лінії менеджменту (ситуація: керівник / підлеглий), тобто коли одна людина має більші повноваження ніж інша, це часто призводить до претензій про домагання, коли стосунки закінчуються; або сприймається як фаворитизм (привілейоване становище), поки вони тривають. Такі відносини не сприяють ефективному робочому процесу.
Консенсусні відносини між керівником та підлеглим є прикладом небажаних відносин в редакції. Якщо трапляються консенсусні стосунки в одній лінії супервізії, рекомендується повідомити про це керівника юніта або виконавчого директора та організаційно вивести партнерів із однієї лінії супервізії. Такий крок дозволить етичне продовження відносин, які виникли на роботі із збереженням місця роботи в Забороні і без створення конфлікту інтересів.