Читаєте зараз
Помер у 99 років. Ким був принц Філіп — перший із королівської родини, хто відвідав Київ

Помер у 99 років. Ким був принц Філіп — перший із королівської родини, хто відвідав Київ

Hanna Belovolchenko
Помер у 99 років. Ким був принц Філіп — перший із королівської родини, хто відвідав Київ

У 99 років помер принц Філіп — чоловік королеви Єлизавети II. Про це 9 квітня повідомив Букінгемський палац. Наразі невідомо, що саме стало причиною смерті, однак у березні принца виписали з лікарні, куди він потрапив через проблеми із серцем. Заборона розповідає, чим запам’ятався принц Філіп.


Сімейні обов’язки

У 1947 році Філіп став чоловіком королеви Єлизавети. Щоб одружитися, він відмовився від своїх королівських титулів — грецького й данського. А ще змінив віросповідання: перейшов із православ’я в англіканство.

Після одруження Філіп залишив військову кар’єру, хоча пройшов всю Другу світову війну. Він зізнався, що сумував через те, що не зміг продовжити службу на флоті, хоча мав усі шанси стати головнокомандувачем Королівського флоту.

Філіп повністю присвятив себе службі королівській родині. Загалом він відвідав понад 22 тисячі офіційних заходів. Принц став першим членом королівської родини, який побував у Радянському Союзі. У 1973 році Філіп разом із донькою Анною відвідав кінні змагання в Києві.

А ще він опікувався 800 благодійними організаціями. Наприклад, з 1981 до 1996 року він очолював Всесвітній фонд дикої природи (WWF).

Філіп відстоював інтереси британського бізнесу і просував британську промисловість у світі, а ще опікувався екологією. Йому також приписують оновлення монархії: мовляв, саме принц Філіп роками намагався зробити королівську родину доступнішою для інших. Він заохочував дружину гуляти вулицями міст під час офіційних візитів.

Оскільки на престол Великобританії зійшла саме дружина принца Філіпа, він мав слідувати всім протоколам. Як чоловік монархині, Філіп на всіх офіційних виходах тримався на крок позаду від дружини.

Стосунки з пресою у Філіпа були напружені, зокрема через деякі його висловлювання. Колишній особистий секретар Майлз Хант-Девіс згадував візит на фабрику електроніки в Единбурзі.

«Над дверима в коридорі, яким ми йшли, був блок запобіжників, з якого висіли дроти. Він поглянув на нього і сказав: «Певно, блок встановлював індієць». Для нього це був жарт», — пригадує секретар.

Королівські обов’язки Філіп не виконував із 2017 року. Він залишив їх через свій поважний вік.

100 років без святкувань

Принц Філіп був найстарішим членом королівської родини. У червні йому мало виповнитися 100 років і тоді б він став першим титулованим чоловіком у Букінгемському палаці, який дожив до цього віку. Хоча раніше в інтерв’ю ЗМІ Філіп казав, що не святкуватиме своє століття, та й доживати до такого віку не планував.

«Я не можу уявити нічого гіршого. Я й так вже почав розвалюватися», — сказав Філіп у 2000 році.

16 лютого 2021-го принца госпіталізували. Причину королівська родина не розголошувала, однак повідомила, що це не коронавірус. Видання Sky News пізніше написало, що у Філіпа були проблеми із серцем, але він переніс «успішну процедуру» лікування.

Іноземні ЗМІ вже встигли опублікувати короткі некрологи про принца Філіпа. Вони з’явилися буквально через кілька хвилин після новини про його смерть. Річ у тім, що подібні матеріали медіа часто готують заздалегідь, аби стати першими, хто повідомить важливу новину.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій