Читаєте зараз
Поранення, полон, смерть героя: як воїнам в Україні отримати виплати

Поранення, полон, смерть героя: як воїнам в Україні отримати виплати

Ilona Kivva
Автор:
  • Одноразову грошову допомогу можна отримати після того, як сім’я отримала свідоцтво про смерть військовослужбовця.
  • Також родині сплачується додаткова сума в 100 000 гривень за весь місяць, під час якого загинув військовий.
  • Сума в 15 мільйонів розподіляється на кілька виплат.

У випадки загибелі героя, його родина має право отримати грошову допомогу в розмірі 15 мільйонів гривень. Ця сума розподіляється між усіма членами родини, якщо ті не є громадянами РФ та Білорусі або не проживають на території цих держав. Поранені або ті, хто пройшов полон або перебуває в ньому, отримають по 100 000 гривень.

Заборона розповідає про виплати українським героям та їхнім близьким. 


Хто має право на допомогу в 15 мільйонів гривень

Держава виплачує одноразову грошову допомогу в розмірі 15 млн гривень кожній сімʼї загиблих військовослужбовців. Також право на виплату мають сімʼї, чиї близькі померли не пізніше ніж через один рік внаслідок поранення, контузії, травми, каліцтва, отриманого під час бойових дій, розповів уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Сума розподіляється рівними частками між кожним членом сім’ї:

  • батьки;
  • дружина/чоловік, які не одружилися вдруге;
  • діти, які не досягли повноліття;
  • утриманці загиблого.

Якщо родина військовослужбовця має право на отримання 15 млн гривень, або грошової допомоги, встановленою іншими актами законодавства, то здійснюється лише одна з таких виплат за вибором членів сімʼї. Також родині сплачується додаткова сума в 100 000 гривень за весь місяць, під час якого загинула людина, пояснює Безоплатна правова допомога.

Читати більше новин в Telegram

Рідні загиблих військовослужбовців, які мають громадянство РФ або Республіки Білорусь, а також постійно проживають на території цих держав, не мають право отримувати грошову допомогу. Крім того, це також стосується осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.

Що необхідно для отримання виплати

Одноразова грошова допомога здійснюється після того, як сім’я отримала свідоцтво про смерть військовослужбовця. Загалом це можна зробити протягом трьох років після трагедії. 

Для оформлення відповідної виплати потрібно звертатися до районного військкомату (ТЦКСП) незалежно від місця реєстрації. Із собою необхідно мати такі документи:

  • свідоцтва про смерть військовослужбовця;
  • постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного звʼязку смерті;
  • документ, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва).

Розгляд та перевірка документів триває 45 календарних днів, зазначають в Дія. Згідно з наказом Міноборони № 45 від 25 січня 2023 року, сума у 15 мільйонів гривень розбивається на дві частини:

  • перша випала — 3 млн грн;
  • друга виплата — 300 000 гривень, яку сімʼя отримує щомісяця впродовж 40 місяців.

Виплати для тих, хто перебуває в полоні або отримав поранення 

Для військовослужбовців, які нині перебувають в полоні або вважаються зниклими безвісти, також передбачена фінансова підтримка у розмірі 100 000 гривень. Оформити таку допомогу можуть члени їхніх сімей, повідомляють в Мінреінтеграціїі.

Зокрема, на час перебування таких осіб у місцях несвободи передбачена фінансова підтримка у розмірі 100 000 гривень щорічно. Після звільнення з полону зазначені особи мають право на одноразову виплату від держави у 100 000 гривень. Для отримання коштів необхідно заповнити документи за посиланням.

Усі військові, які отримали поранення під час бойових дій, також одержуватимуть 100 000 гривень  за період лікування, пояснює начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати Управління соціальної підтримки Міністерства оборони Олег Роголь. Військово-лікарська комісія повинна вирішити, скільки платити військовослужбовцю під час відпустки для лікування. Наприклад, якщо поранення тяжке, то зберігається сума в 100 000 гривень. В інших випадках фінансова допомога не передбачається. 

Раніше Заборона розповідала про відновлення виплати грошової допомоги українцям від Агентства ООН у справах біженців. Кожен громадянин, якому погодили заявку, отримує по 2220 грн упродовж трьох місяців. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій