Посол України зустрівся з псевдо-міністром ПМР, якого розшукує СБУ: Кулеба пояснив, навіщо
Посол з особливих доручень України Паун Роговей кілька разів приїздив до Молдови та відвідував невизнане Придністров’я. Там зустрічався з так званим головою зовнішньополітичного відомства цього регіону Віталієм Ігнатьєвим. СБУ підозрює його в колабораціонізмі й посяганні на територіальну цілісність України. Він у розшуку.
Журналісти Newsmaker звернулися до міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з проханням прокоментувати цю ситуацію. Він заявив, що український посол не зустрічався безпосередньо з «міністром закордонних справ» Придністров’я. Втім, той був присутній на зустрічах, що стосуються придністровського врегулювання. Активною учасницею є і Україна.
«Україна була і залишається активним учасником процесу придністровського врегулювання. Як і інші його учасники, уповноважений представник України проводить консультації як із представниками зазначеного процесу, за винятком країни-агресорки — Росії, так і зі сторонами конфлікту — Кишиневом і Тирасполем. Посол з особливих доручень МЗС України Паун Роговей проводив узгоджені з Кишиневом зустрічі не з Віталієм Ігнатьєвим, а з лідером де-факто Придністровського регіону Республіки Молдова Вадимом Красносельським, на яких Віталій Ігнатьєв був присутній як представник з політичних питань у придністровському врегулюванні від Тирасполя — сторони в переговорному процесі з Кишиневом», — пояснив Кулеба.
У січні 2024-го управління СБУ у Вінницькій області викликало Ігнатьєва на допит. Він народився в Україні й має українське громадянство. Чоловік мав отримати повідомлення про підозру. Ігнатьєву інкримінують посягання на територіальну цілісність України, а також колабораційну діяльність. Оскільки він не прийшов до СБУ, його оголосили в розшук.
Після вторгнення Росії в Україну Ігнатьєв не засудив агресію. У 2014 році політик заявив, що окупацією Криму Росія начебто вкотре підтвердила свій високий статус і авторитет як держави. Також він неодноразово публічно висловлювався за офіційне приєднання окупованого Придністров’я до Росії, пише NV.