Постачали РФ матеріали для «Іскандерів»: СБУ розкрила схему
Російському олігарху Олегу Дерипасці вручили заочне повідомлення про підозру, а двох його топменеджерів затримали в Україні, повідомили в СБУ.
Йдеться про директора надровидобувної компанії «Глухівський кар’єр кварцитів» та куратора цієї установи від російського олігарха: громадянина України, який у 2021 році отримав посвідку на проживання в РФ.
За матеріалами слідства, двоє фігурантів допомогли бізнесмену привласнити виробничі потужності кар’єра у 2012 році, попри існуючу заборону на їхній продаж. З того часу і до початку повномасштабного вторгнення керівництво видобувної компанії постачало до Росії оптові партії гірських порід для виплавки сталі.
Отриману з України сировину компанії російського мільярдера продавали російським підприємствам військово-промислового комплексу для виробництва балістичних ракет, зокрема типу «Іскандер». Також імпортовану продукцію окупанти використовували для серійного виготовлення бойових дронів та радіолокаційних систем.
Дерипаска отримав підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою);
- ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (організація легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);
- ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 110-2 (організація фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).
Злочинні дії директора української компанії кваліфіковано за двома статтями ККУ:
- ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені організованою групою);
- ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 110-2 (пособництво у фінансуванні дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).
Його спільнику – куратору повідомлено про підозру за:
- ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою);
- ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
Також повідомлено про заочну підозру одному з керівників «РУСАЛу» та громадянці Кіпру, яка сприяла незаконному відчуженню підприємства.