РФ сформувала нові армії для війни, але з ними низка проблем: навіщо це робили
- Від початку повномасштабного вторгнення Росія в основному направляла мобілізованих в частини, що існують.
- З червня-2023 ворог, схоже, змінив стратегію — почали формувати нові угрупування. Однією з найбільших стала 25-та загальновійськова армія.
- На Херсонський напрямок можуть перекинути іншу армію, частину якої складуть берегові війська із ЧФ РФ.
Активне створення нових збройних угрупувань може бути зумовлене кількома факторами. Перш за все, це великі формування, які можуть діяти як окремі сили. А при залученні мобілізованих це може вивільнити більш досвідчені підрозділи для ключових напрямків.
Заборона розповідає про зміну стратегії РФ.
25-та армія РФ: що відомо
Від початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія в основному розгортала мобілізованих резервістів для поповнення вже існуючих збройних формувань. Винятком став третій армійський корпус, який створили влітку-2022 як головний резерв, але в боях він показав погані для агресора результати.
Вже у червні РФ, схоже, відновила спроби сформувати великі нові угрупування. Серед таких однією з найбільш укомплектованих (станом на вереснь-2023) є 25-та загальновійськова армія.
До її складу, за даними Генштабу ЗСУ, мали увійти:
Читати більше новин в Telegram- мотострілецька дивізія;
- дві мотострілецькі бригади;
- танкова бригада.
Однак у процесі формування командуванню ЗС РФ довелось дещо урізати плани. Так, найімовірніше, армія складається із однієї мотострілецької дивізії (67-ої), однієї мотострілецької бригади (164-та), окремої танкової бригади (11-та), а також 73-ої артилерійської бригади та частин забезпечення, пише Defense Express.
Формування отримало лише 80% від передбаченого особового складу та лише 55% від комплекту техніки та озброєння. Армія повинна була мати статус резервної, тож у теорії її цілком могли доукомплектувати з часом, але у вересні кілька підрозділів передчасно направили на східний фронт: навколо Лиману та Куп’янська.
104-та десантна дивізія і 18-та армія Росії: як формують
Також є інформація про створення 18-ої армії РФ. Її розгортають на базі 22-ого корпусу берегових військ Чорноморського флоту з серпня-2023. До складу нібито має входити 70-та мотострілецька дивізія, складовою якої є 28-й мотострілецький полк. Тобто частину військ складатимуть військові з берегової охорони (зазвичай їх не відділяють від флоту).
На якому етапі перебуває формування та чи достатньо ресурсів для укомплектування технікою і особовим складом, невідомо. До угрупування, ймовірно, залучать здебільшого мобілізованих. Таким чином планують посилити війська, які діють на півдні України, зокрема, на Херсонському напрямку.
Крім цього, ймовірно, мають відновити 104-ту десантну дивізію, яку розформували ще наприкінці 1990-х років. Вона нібито буде створена на базі 31-ої десантно-штурмової бригади РФ до кінця 2023 року. При цьому саме 31-ша дивізія зазнала розгрому в боях біля Бахмуту, тому план ворога у такому форматі навряд вдасться реалізувати, зазначають у Defense Express.
«Схоже, що це розуміє саме командування армії РФ. Інакше би воно навряд чи пішло на такий специфічний крок. Тобто йдеться про формування десантної дивізії, до складу якої мають входити взагалі 387-ий мотострілецький полк та колишній 111-ий полк мобілізаційного резерву», — кажуть військові аналітики.
У такої стратегії РФ може бути кілька причин:
- Росія хоче розв’язати проблему з надмірно розтягнутими силами на фронті в умовах активного українського контрнаступу;
- відновлення незадіяних резервних сил на театрі бойових дій, щоб надати командирам більшу оперативну гнучкість;
- збільшити глибину сухопутних сил — загальновійськові армії можуть діяти як самодостатні сили;
- вивільнити більш досвідчені підрозділи для боротьби на ключових напрямках. Стосується більшої мірою 18-ї армії, тобто частину більш досвідчених військ з-під Херсона теоретично можуть перекинути на схід України, а мобілізовані їх замінять, принаймні кількісно компенсувавши втрату;
- мінімізувати затрати на продовження мобілізації.
Раніше Заборона розповідала про унікальну операцію ЗСУ, яка вдарила по потужностях Чорноморського флоту РФ. Вперше в історію субмарину знищили крилатою ракетою.
Читати більше новин в Telegram