РФ спалює зайвий газ у колосальних кількостях. Це пришвидшує танення льодовиків
- Щодня на факельній лінії заводу СПГ «Портова» згоряє газ на близько $10 мільйонів.
- При спаленні вивільняється чимало СО2 та часточки чорного вуглецю, що шкодить клімату.
- Імовірно, росіяни спалюють блакитне паливо, яке призначалося Німеччині через «Північний потік-1».
Починаючи з початку літа-2022 Росія щоденно відправляє у повітря величезні обсяги природного газу. І це при тому, що у Європі через шантажистську політику Кремля енергетична криза, а вартість за тисячу кубометрів неодноразово перевалювала за позначку у $3000. До того ж таке різке збільшення обсягів спалення блакитного палива дуже негативно впливає на клімат Арктики, пришвидшуючи процеси танення льодовиків за полярним колом.
Заборона розповідає про те, як росіяни позбуваються зайвого газу.
Кліматична криза через Росію: дані BBC
Одна з найбільших факельних ліній на території РФ розташована на новому російському заводі СПГ «Портова» поблизу кордону з Фінляндією, пише BBC. Там країна-агресорка ще з червня 2022 року суттєво наростила обсяги спалення газу.
На цій станції, за даними аналітичного центру Rystad Energy, згорає 4.34 мільйона кубічних метрів блакитного палива щодня. А це приблизно $10 мільйонів. «Я ніколи не бачила, щоб факел заводу СПГ так горів. Приблизно з червня ми спостерігали цей величезний пік, і він просто не зникав. Він і зараз залишається аномально високим», — сказала експертка із супутникових даних Університету Маямі Джессіка Маккарті.
Спалювання таких великих обсягів газу викликало сильне занепокоєння в екологів. Так, під час процесу вивільняється величезна кількість СО2 в еквіваленті 9000 тонн щодня. А окрім цього, у навколишнє середовище викидається ще й ціла купа чорного вуглецю (сажі). Усе це разом має величезний вплив на темпи глобального потепління.
Читати більше новин в Telegram«Особливе занепокоєння при спалюванні в арктичних широтах викликає рух сажі на північ, де вона осідає на снігу й льоду та значно прискорює танення. Деякі оцінки вказують, що спалювання в факелах є домінуючим джерелом відкладень сажі в Арктиці, і будь-яке збільшення обсягів вигорання в цьому регіоні є особливо небезпечним», — сказав професор з Карлтонського університету в Канаді Метью Джонсон.
Невідомо, чому саме РФ спалює таку величезну кількість блакитного палива, але найімовірніше це той газ, який мав би постачатися через «Північий потік-1» до Німеччини. Москва, мабуть, не може його нікуди більше продати, і щоб не перевантажувати резервуари для зберігання, вирішила зайве просто спалити. Або ж причина може ховатися у торгових санкціях проти РФ.
«Таке тривале спалювання може означати, що їм бракує деякого обладнання. Через торгове ембарго проти Росії вони не можуть виготовляти високоякісні клапани, необхідні для переробки нафти та газу. Тож, можливо, деякі клапани зламані, і вони не можуть їх замінити», — припустив професор енергетичної інженерії з Фінського університету LUT Еса Ваккілайнен.
Раніше Заборона розповідала про топ-5 порад від голови Міжнародного енергетичного агенства щодо того, що країнам ЄС потрібно робити, аби пережити зиму у разі, якщо Росія повністю припинить постачати газ.
Читати більше новин в Telegram